Sestdien ugunsgrēkā ar dūmiem saindējās vīrietis

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 9.aprīļa plkst. 6.30 līdz 11.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 338 izsaukumus, no kuriem 273 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 27 uz glābšanas darbiem, bet 38 no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks. 

Sestdien plkst. 17.36 VUGD saņēma izsaukumu uz Dzeņu ielu Koknesē, kur ugunsgrēks bija izcēlies pirtī. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 20m2 platībā deg pirts. Ugunsgrēkā cieta apmēram 82 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar degšanas produktiem un tika nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Plkst. 19.01 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Svētdienu plkst. 3.37 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Gaujas ielu Vangažos, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu dzīvojamās mājas pagrabā deg sadzīves mantas 10m2 platībā. Sadūmojuma dēļ no mājas tika evakuēti deviņi cilvēki, bet četri izglābti. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 10.28. 

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz 213 kūlas ugunsgrēku dzēšanu. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija:

50 hektāri – Rēzeknes novada Ozolaines pagastā;

20 hektāri – Daugavpils novada Medumu pagastā, Līgatnes novada Līgatnes pagastā un Aizputes novada Lažas pagastā;

15 hektāri – Rīgas ielā Jēkabpilī un Skrīveru novadā;

12 hektāri – Stopiņu novada Sauriešos;

10 hektāri – Komunālajā ielā Daugavpilī;

9 hektāri – Daugavpils novada Laucesas pagastā un Daugavpils novada Višķu pagastā;

8 hektāri – Limbažu novada Pāles pagastā;

7 hektāri – Baložu kūdras purvā Rīgā;

5 hektāri – Gulbenes novada Beļavas pagastā un Riebiņu novada Silajāņu pagastā.

Kopumā šogad reģistrēti jau 1862 kūlas ugunsgrēki. VUGD aicina iedzīvotājus nededzināt kūlu un, sakopjot savas nesakoptās un neapsaimniekotās teritorijas, iztikt bez pērnās zāles dedzināšanas, jo tas ir aizliegts un kūlas dedzināšana apdraud ne tikai cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, bet arī rada būtisku kaitējumu dabai!

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, siena ruļļi, meža zemsedze, četri koka dobumi, divi elektrības stabi, vieglā automašīna, celtniecības vagons, ēkas grīda, siltumnīca, trīs dārza mājas, trīs pirtis, divas neapsaimniekotas ēkas, divi šķūņi, divas dzīvojamās mājas, sodrēji divu ēku dūmvados un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Līdztekus brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās palīgā nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem un dzīvniekiem. Sestdien Saldus novada Zīriņu pagastā bija apgāzies traktors – glābēji palīdzēja izvilkt zem traktora esošo cilvēku un nodeva viņu neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Bet, palīdzot dzīvniekiem, glābēji sestdien Kadagā no koka nocēla kaķi, Liepājā no vieglās automašīnas motortelpas atbrīvoja kaķi un Carnikavā atbrīvoja auklā sapinušos gulbi, savukārt svētdien Rīgā no daudzstāvu dzīvojamās mājas ventilācijas šahtas atbrīvoja divus putnus un nocēla kaķi no koka. 


Kriminālziņas