Smiltenē Klievezerā noslīcis jaunietis 3

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 21.maija plkst. 6.30 līdz 23.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 137 izsaukumus – 83 uz ugunsgrēku dzēšanu un 43 uz glābšanas darbiem, bet 11 no izsaukumiem bija maldinājumi. Brīvdienās ugunsgrēkos cieta četri cilvēki. 

Sestdien plkst. 14.02 VUGD saņēma izsaukumu uz Dārza iela Smiltenē, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamai mājai deg siena un jumta konstrukcijas 30m2 platībā. No piedūmotās ēkas tika izglābts apmēram 50 gadus vecs vīrietis un evakuēti četri cilvēki. Plkst. 15.38 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Svētdien no rīta plkst. 4.40 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ieriķu ielu Rīgā, kur daudzdzīvokļu mājā dega dzīvoklis. Ierodoties konstatēts, ka piecstāvu dzīvojamās mājas piektajā stāvā deg dzīvoklis, jumts un bēniņi 35m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no degošās ēkas izglāba apmēram 45 gadus vecu vīrieti, kurš bija guvis apdegumus un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. No ēkas tika evakuēti arī pieci cilvēki. Plkst. 7.23 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Plkst. 19.16 tika saņemts izsaukums uz Kartupeļu ielu Rīgā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,3m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa izglāba divus cilvēkus, kuri tika nodoti NMPD mediķu apskatei, bet no hospitalizācijas atteicās. Plkst. 20.04 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Pirmdien plkst. 00.54 VUGD saņēma izsaukumu uz Kandavas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva palīgtelpā deg sadzīves mantas 5m2 platībā. No piedūmotās ēkas tika izglābts viens cilvēks, bet evakuēti septiņi. Ugunsgrēkā cieta divas apmēram 57 un 48 gadus vecas sievietes un 24 gadus vecs vīrietis, kuri bija saindējušies ar dūmiem. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 2.29. 

Līdztekus aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, niedres, siena ruļļi, krūmi, dēļi, meža zemsedze, riepas, apgaismes ierīce, baļķi, balkona margas, sabiedriskā tualete, žāvētava, divas vieglās automašīnas, kravas automašīna, divi kioski, divi šķūņi, divas garāžas, trīs dārza mājas, divas dzīvojamās mājas, sodrēji ēkas dūmvadā un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. 

Nedēļas nogalē ugunsdzēsēji glābēji vairākkārt steidzās palīgā nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem uz ūdens. Sestdien plkst. 8.12 tika saņemts izsaukums uz Rūpniecības ielu Ventspilī, kur Ventas upē slīka vīrietis. Līdz ugunsdzēsēju glābēju ierašanās brīdim, otrs vīrietis palīdzēja slīkstošajam vīrietim noturēties virs ūdens. Ugunsdzēsēji glābēji abus vīriešus izvilka no ūdens un nodeva NMPD mediķiem. Vēl sestdien dienvidū ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ložmetējnieku ielu Liepājā, kur apmēram 1,5 km no krasta jūrā slīka vīrietis. Ugunsdzēsēji glābēji apmēra 60 gadus veco vīrieti no ūdens izcēla jau bez dzīvības pazīmēm un NMPD mediķi konstatēja viņa nāvi. Bet svētdien neilgi pēc plkst. 14.00, glābēji steidzās uz Blaumaņa ielu Smiltenē, kur Klievezerā slīka cilvēks. Ugunsdzēsēju glābēju ierašanās brīdī cilvēks jau atradās zem ūdens. Glābēji apmēram 21 gadus veco vīrieti zem ūdens atrada, nogādāja krastā un nodeva NMPD mediķiem, kas veica atdzīvināšanas pasākumus, tomēr vīrieti atdzīvināt neizdevās. 

VUGD aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un, atpūšoties pie ūdenstilpnēm un dodoties peldēties, ievērot piesardzību un parūpēties par savu drošību, lai atpūta nepārvērstos traģēdijā!

Komentāri 3

Ervīns

Starp citu nejau glābēji izvilka to cilvēku,bet gan viens drosmīgs 19 gadīgs puisis viņu izvilka un nogādāja ūdens glābēju rokās.

pirms 4 gadiem, 2016.05.24 00:46

Ervīn,

Dēļ tā drosminieka varēja būt 2 noslīkušie. Protams, cepuri nost, bet tā riskēt nedrīkst.

pirms 4 gadiem, 2016.05.24 11:14

Kriminālziņas