Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē uguns izposta dzīvojamo ēku

Aizvadītajā diennaktī, no šā gada 10.aprīļa plkst. 6.30 līdz 11.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Vidzemē saņēma 28 izsaukumus – 23 uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet trīs bija maldinājumi.

Vakar plkst. 8.38 tika saņemts izsaukums uz Alojas novada Brīvzemnieku pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji un gruzdēja uz jumta esošās koka konstrukcijas. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 9.27. 

Plkst. 11.43 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bērzu ielu Madonā, kur dega zaru kaudze 6m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 12.03. 

Plkst. 18.02 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Liezēres pagastu, kur dega šķūnis 2m2 platībā un kūla 1,5 hektāru platībā. Plkst. 18.36 ugunsgrēks tika likvidēts.

Mirkli vēlāk – plkst. 18.40, ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur arī dega šķūnis 20m2 platībā un kūla 2 hektāru platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 20.18. 

Plkst. 19.02 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonas novada Liezēres pagastu, kur dega zaru kaudze 6m2 platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 19.32. 

Plkst. 20.07 tika saņemts izsaukums uz Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastu, kur vienstāvu nepasaimniekotā ēkā dega koka sija un kūla 150m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 21.07. 

Plkst. 23.56 tika saņemts izsaukums uz Dzirnavu ielu Smiltenē, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu 150m2. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 3.27. 

Plkst. 3.45 tika saņemts izsaukums uz Priekuļu novada Liepas pagasta Liepu, kur dega vieglā automašīna 4m2 platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 4.29. 

Līdztekus aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa 11 kūlas ugunsgrēku. Platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks dzēsts Alūksnes novada  Jaunalūksnes pagastā 10 hektāru platībā. Kopumā aizvadītajā diennaktī  pērnā zāle Vidzemē dega Mazsalacas novada Sēļu pagastā, Limbažu novada Skultes pagastā, Mazā Rūjienas ielā Valkā, Līgatnes novada Līgatnes pagastā, Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagasta Svētciemā, Sīļu ielā Cēsīs, Brīvības ielā Apē, Nākotnes ielā Gulbenē, Valkas novada Kārķu pagastā un Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastā.   

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību – ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka!


Kriminālziņas