Smiltenes novadā: Ķīmiskā piesārņojuma draudi novērsti (Papildināts12.01.16.!) 1

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki atgriezušies no Launkalnes pagasta, kur mežā, kādā privātpersonai piederošā ēkā, konstatēta nezināma ķīmiska pulverveida viela.


Kā portālam ziemellatvija.lv ziņo VUGD Smiltenes posteņa komadieris Agnis Šumakovs, tad glābēji no 7x3 metru izmēra ēkas iznesuši 20 maisus ar pulverveida vielu. Notikuma vietā strādāja VUGD darbinieki no Smiltenes un Valmieras, kā arī dežurēja Smiltenes novada Pašvaldības policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki. 


Par meža masīvā konstatēto bīstamo vietu VUGD paziņojuši pašvaldības policisti. Savukārt viņi saņēmuši informāciju no vides dienesta, kam par šo ēku bija paziņojis kāds iedzīvotājs, kurš to nejauši ieraudzījis pastaigas laikā.

 Papildināts ar Smiltenes novada domes sniegto informāciju otrdien, 12. janvārī)

11.janvārī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Launkalnes pagastu, kur privātpersonas īpašumā, sagruvušā ēkā, konstatētas nezināmas ķīmiskas vielas. Par bīstamo vietu ziņojis Smiltenes novada iedzīvotājs un Smiltenes novada pašvaldības policija nekavējoties reaģēja un uzsāka problēmas risināšanu.

Bīstamā ēka ir kādreizējā “Smiltene MRS” ķimikāliju glabāšanas noliktava, kura šobrīd pieder privātpersonai, kura īpašumu mantojusi 2013.gadā. 

“Aptuvenais savāktais bīstamo atkritumu daudzums ir 1,5 tonnas. To utilizēšanu nodrošinās bīstamo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmējsabiedrība A/S “BAO”. Papildus tam īpašniece tuvāko dienu laikā nodrošinās, lai ēkā iekļūt vairs nebūtu iespējams”, informē Smiltenes novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Jānis Leitis.

Jautājot par ķimikāliju veidu, Valsts vides dienesta Valmieras reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece un kontroles daļas vadītāja Līga Zvirbule informē, ka ķimikālijas veidu noteiks ekspertīzē, tomēr šobrīd ir zināms, ka šī ķimikālija savulaik bijusi paredzēta pret kukaiņiem un nezālēm.

Smiltenes novada pašvaldība sadarbībā ar Valmieras reģionālās vides pārvaldi ir novērsusi ķimikāliju noplūdi, to aizvešanu nodrošinās A/S “BAO”. Smiltenes novada pašvaldība pateicas par operatīvo rīcību palīdzības sniegšanā Z/S “Rožkalni”, SIA “Smiltene Impex” un “Latvijas Valsts mežu” Smiltenes kokaudzētavai.

Līga Hofmane, Smiltenes novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste

Komentāri 1

anglo100

Nu vajag tādu traci sacelt. Tā indes būda tur stāv un smird cik atceros, kad pirmoreizi tur biju 25 gadu atpakaļ. Pašvaldības policija ieraudzīja, nu tad tagad ir atklājums. Būtu gājuši stādāt beidzot, nevis meklējuši mežā būdiņas un ķerstījuši bērnus ar velosipēdiem.

pirms 5 gadiem, 2016.01.11 16:29

Kriminālziņas