Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenčos mežā apmaldās sieviete ar bērnu

Aizvadītajās diennaktīs, no šā gada 7.aprīļa plkst. 6.30 līdz 10.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Vidzemē saņēma 45 izsaukumus – 38 uz ugunsgrēku dzēšanu un septiņus uz glābšanas darbiem.

Piektdien plkst. 20.42 tika saņemts izsaukums uz Alejas ielu Cēsīs, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 22.56. 

Plkst. 23.50 tika saņemts izsaukums uz  Kungu ielu Cēsīs, kur dega neapdzīvotas trīsstāvu ēkas pirmā stāva dzīvoklis un tajā esoši atkritumi 30m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst.1.54. 

Sestdien plkst. 15.06  tika saņemts izsaukums uz Kocēnu novada Kocēnu pagastu, kur dega koks 5m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 16.00. 

Plkst. 15.31 tika saņemts izsaukums uz Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastu, kur dega vienstāvu pirts 12m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 18.10. 

Plkst. 20.16 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Beļavas pagastu, kur dega zaru kaudze 100m2 platībā un kūla 50m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 21.58. 

Plkst. 20.46 tika saņemts izsaukums uz Fabrikas ielu Varakļānos, kur dega neapsaimniekota vienstāvu kūts koka pārsegums un siens 40m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 22.49. 

Sestdien plkst. 20.08 tika saņemts izsaukums uz Strenču novada Strenčiem, kur mežā bija apmaldījusies aptuveni 65 gadus veca sieviete un bērns. Ugunsdzēsēji glābēji, sazinoties ar pazudušajiem cilvēkiem un izmantojot speciālos skaņas un gaismas signālus, cilvēkus atrada un nodeva NMPD mediķiem. Glābēji darbus pabeidza plkst. 21.19. 

Līdztekus aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Vidzemē dzēsa 31 kūlas ugunsgrēku. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki dzēsti Madonas novada Ošupes pagastā – 6 hektāru platībā un Salacgrīvas novada Liepupes pagasta Tūjā – 5 hektāru platībā. Vairāk nekā 1 hektāra platībā pērnā zāle dega Madonas novada Mētrienas pagastā, Augu ielā Madonā, Amatas novada Drabešu pagastā, Mazsalacas novada Skaņkalnes pagastā, Rīgas ielā Gulbenē, Alūksnes novada Liepnas pagastā, Smiltenes novada Brantu un Smiltenes pagastos.  

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību – ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka!Kriminālziņas