Strenču novadā nodega kūts 400m2 platībā

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 29.augusta plkst. 6.30 līdz 30.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 51 izsaukumu – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu un 32 uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Plkst. 19.15 VUGD saņēma izsaukumu uz Strenču novada Jērcēnu pagastu, kur dega kūts ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu mūra ēkai deg jumta konstrukcijas, kuras jau daļēji iebrukušas. Kopējā degšanas platība bija 400m2. Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka tuvākā ūdens ņemšanas vieta bija 800 metru attālumā un uz notikuma vietu ūdens no šīs vietas bija jāpieved. Šī paaugstināta bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās 15 ugunsdzēsēji glābēji no Valmieras, Valkas, Smiltenes un Strenčiem. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 22.25.

Līdztekus vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, salmi, siltumizolācija, apgaismes lampa, elektrības stabs, labības rugāji, koka stumbrs, divas dārza mājas, garāža, šķūnis, neapsaimniekota ēka.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās palīgā vīrietim, kurš Pļaviņu novada Klintaines pagastā bija apmaldījies mežā un saviem spēkiem nespēja no tā izkļūt laukā – izmantojot skaņas signālu, glābēji norādīja vīrietim izeju no meža. 

Neilgi pēc plkst. 15.00 glābēji devās uz Ventspils ielu Daugavpilī, kur vieglajā automašīnā bija ieslēdzies apmēram vienu gadu vecs bērns – glābēji izsita automašīnas stiklu, atbrīvoja bērnu un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem apskatei. 

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpnēm izcēla divus noslīkušus cilvēkus – Saldus novada Novadnieku pagastā no Sātiņu karjera tika izcelts apmēram 30 gadus vecs vīrietis, bet Jēkabpils novada Leimaņu pagastā no piemājas dīķa izcēla apmēram 54 gadus vecu noslīkušu vīrieti. Abos gadījumos noslīkušie nodoti Valsts policijas darbiniekiem. 

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji Tukumā atbrīvoja vados sapinušos balodi, Jūrmalā no 7 metrus augsta koka nocēla kaķi, bet Zilupes novada Zaļesjes pagastā no upes izvilka tajā iestigušu govi. 


Kriminālziņas