Ugunsdzēsēji mudina iedzīvotājus kritiski vērtēt ledus biezumu

 Lai arī Latvijā jau vairākas dienas valda aukstums, ugunsdzēsēji aicina iedzīvotājus joprojām būt piesardzīgiem un rūpīgi izvērtēt, vai kāpt uz ledus.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Viktorija Gribuste, sasnigušā sniega sega var radīt mānīgu priekšstatu par to, ka ūdenstilpnēs ledus sega ir izveidojusies pietiekami bieza. VUGD atgādina, ka atrasties uz ledus ir bīstami un tas apdraud cilvēka veselību un dzīvību. Turklāt ledus kārta neveidojas vienmērīga un tā ir daudz plānāka pie tiltiem, dzelzceļa pārvadiem, niedrēm un vietās, kur ir spēcīgāka straume.

Tāpat VUGD atgādina vecākiem, ka svarīgi ir ar bērniem pārrunāt ledus bīstamības jautājumus un iespējamās traģiskās sekas kāpšanai uz ledus. Iedzīvotāji tiek aicināti, redzot, ka bērni vai pusaudži atrodas un slidinās pa nedrošu ledu, nepaiet garām, bet gan brīdināt viņus par bīstamību, bet, ja tiek pamanīts, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties nepieciešams izsaukt glābējus, zvanot pa tālruni 112.

Pieturoties aukstam laikam un sniegam, daudzi izvēlas ziemas priekus baudīt ne tikai uz kalna, bet arī uz aizsalušu ūdenstilpņu ledus. Šogad ugunsdzēsēji glābēji ir devušies palīgā jau diviem cilvēkiem, kuri, pārvērtējot izveidojošās ledus kārtas drošumu, ir ielūzuši ledū.

Arī vakar glābēji devās palīgā apmēram 75 gadus vecam vīrietim, kurš Brocēnu novadā Cieceres ezerā bija ielūzis ledū. Glābēji nokļuva līdz vīrietim, kurš apmēram 100 metrus no krasta bija ielūzis ledū, un nogādāja viņu krastā.

Savukārt Rīgā iedzīvotāji izsauca glābējus, kad pamanīja pilsētas kanālā pie Aspazijas bulvāra divus kaķēnus uz ledus. Glābēji nocēla abus kaķēnus no ledus un nodeva divām sievietēm, kuras apņēmās par kaķēniem parūpēties.


Kriminālziņas