Ugunsgrēkā Burtnieku novadā cieta cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 4.jūlija plkst. 6.30 līdz 5.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 34 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu un 14 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks. 

Plkst. 17.25 VUGD saņēma izsaukumu uz Burtnieku novada Burtnieku pagastu, kur vienstāvu mūra ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu zirgu staļļa ēkā deg sadzīves priekšmeti 2m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 20 gadus vecs vīrietis, kurš bija saindējies ar degšanas produktiem un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 18.23 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Platības ziņā lielākais ugunsgrēks vakardien bija izcēlies Lazdu ielā Salaspilī. Naktī plkst. 2.58 tika saņemts izsaukums par to, ka redzami biezi dūmi. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties, konstatēts, ka 1200m2 platībā deg koka noliktava un aizdedzies arī blakus esošās trīsstāvu ēkas pirmais stāvs 30m2 platībā. Plkst. 4.37 ugunsgrēks tika lokalizēts un plkst. 8.00 vēl turpinās tā likvidācijas darbi. 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, siena kaudze, četras vieglās automašīnas, saimniecības ēka, šķūnis, dzīvojamā māja un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. 

Vakardien plkst. 22.56 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Skrundas novada Skrundas pagastu, kur pirms pāris stundām bija sabrukusi attīrīšanas iekārtas ēka. Ierodoties glābēji konstatēja, ka sabrukusi apmēram 5 metrus augsta ķieģeļu ēka, kurai sienas izgāzušās uz āru un jumts iebrucis uz iekšu. No pašvaldības tika piesaistīta traktortehnika, lai tiktu pārkrauti būvgruži un ugunsdzēsēji glābēji varētu pārbaudīt, vai nogruvušajā ēkā neatrodas cilvēki. Līdz plkst. 8.00 tika pārmeklēta apmēram 100m2 liela teritorija un šobrīd turpinās teritorijas atbrīvošana no būvgružiem. 


Kriminālziņas