Ugunsgrēkā Valmierā cietuši cilvēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 9.novembra plkst. 6.30 līdz 10.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 23 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu un astoņus uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Naktī plkst. 00.15 VUGD saņēma izsaukumu uz Parka ielu Madonā, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams piedūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 1m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās iedzīvotāji liesmas apdzēsa, uzlejot degšanas vietai spaini ar ūdeni, bet ugunsdzēsēji glābēji tālāk jau nodzēsa gruzdošās mantas. Ugunsgrēkā cieta apmēram 47 gadus vecs vīrietis, kurš bija saindējies ar dūmiem un tika hospitalizēts. Ugunsgrēks pilnībā tika likvidēts plkst. 00.43.

Šorīt plkst. 6.24 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Riharda Gredzena ielu Valmierā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties konstatēts, ka divstāvu dzīvojamā mājā deg dīvāns un mēbeles 5m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām izglāba apmēram 80 gadus vecu sievieti un 86 gadus vecu vīrieti, kuri bija saindējušies ar degšanas produktiem un tika hospitalizēti. Plkst. 7.19 ugunsgrēks tika likvidēts.

Līdztekus aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, siena ruļļi, dārza māja, noliktava un traktors, sodrēji divu ēku dūmvados un trijos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Saldus novada Šķēdes pagastā, kur 130m2 platībā ar atklātu liesmu dega vienstāvu neapdzīvota koka māja. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst. 00.54 un plkst. 6.23 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, vakardien ugunsdzēsēji glābēji Ventspilī no elektrības staba nocēla kaķi, Rīgā atbrīvoja kādas dzīvojamās mājas kāpņu telpā zem radiatora iesprūdušu kaķi, bet Vecumnieku novadā nogādāja krastā Taļķes upes ledū ielūzušu suni.  


Kriminālziņas