Ugunsgrēkos Gulbenē un Rīgā cieta divi vīrieši

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 30.janvāra plkst. 6.30 līdz 1.februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 67 izsaukumus – 28 uz ugunsgrēku dzēšanu un 33 uz glābšanas darbiem, savukārt seši no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkos cieta divi cilvēki. 

Sestdien plkst. 19.01 VUGD saņēma izsaukumu uz Brīvības ielu Gulbenē, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā deg istaba 15m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta un tika izglābts apmēram 60 gadus vecs vīrietis, kurš bija saindējies ar degšanas produktiem un tika hospitalizēts. Plkst. 20.16 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Naktī uz pirmdienu plkst. 00.20 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Gaujas ielu Rīgā, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 15m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 32 gadus vecs vīrietis, kurš guva apdegumus un tika hospitalizēts. Plkst. 1.16 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies sestdien Siguldas novadā, kur dega kūts ēka, kurā atradās aptuveni 6000 cūku. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, kūts ēkai 220m2 platībā dega siena, starpstāvu pārsegums un jumta pārsegums. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst. 21.29 un plkst. 1.09 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Lielā Ezerkrasta ielu Ludzā, kur kāds aptuveni 40 gadus vecs vīrietis nebija atgriezies krastā pēc zvejas. Ugunsdzēsēji glābēji ar glābšanas dēļa palīdzību apsekoja ezeru, bet, iestājoties tumsai, meklēšanas darbi bija apgrūtināti un tika pārtraukti. Svētdien atkārtoti pārmeklējot ūdenstilpni, glābēji ezerā aptuveni trīs metrus zem ledus atrada noslīkušo vīrieti, kuru izcēla un nodeva Valsts policijas darbiniekiem. 

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās palīgā nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem un dzīvniekiem. Sestdien Daugavpils novada Līksnas pagastā ugunsdzēsēji glābēji ar palīdzēja Valsts policijas darbiniekiem atrast mežā apmaldījušos cilvēku. Savukārt svētdien uz ugunsdzēsības daļu Rīgā atnāca vīrietis un lūdza ugunsdzēsējus glābējus no viņa uztūkušā pirksta noņemt gredzenu. Ar diega palīdzību glābēji gredzenu noņēma. 

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji sestdien Rīgā no koka nocēla kaķi, kurš tur atradās jau vairākas dienas, un svētdien no 2 metrus dziļas akas izcēla tajā iekritušu suni. 

Kriminālziņas