Vakar lielā platībā dega vairākas ēkas

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 30.marta plkst. 6.30 līdz 31.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 60 izsaukumus – 40 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 24 bija uz kūlas ugunsgrēkiem, un 16 uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi.

Plkst. 13.17 VUGD saņēma izsaukumu uz Naukšēnu novada Naukšēnu pagastu, kur dega šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 150m2 platībā ar atklātu liesmu deg vienstāvu šķūņa jumts. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 16.47.

Plkst. 16.21 tika saņemts izsaukums uz Talsu novada Laucienes pagastu, kur neapsaimniekotā ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka pusotra stāva mūra ēka deg ar atklātu liesmu 126m2 platībā un tai iebrucis jumts. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 20.15.

Plkst. 19.18 tika saņemts izsaukums uz Rēzeknes novada Silmalas pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka vienstāvu dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu 80m2 platībā, bet tai blakus esošā saimniecības ēka deg 100m2 platībā. Ugunsgrēkā sadega arī 15 siena ruļļi. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 4.55.

Plkst. 19.29 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Puškina ielu Jūrmalā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka dzīvojamās mājas jumts 100m2 platībā. Plkst. 21.51 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Salīdzinot ar aizvadītajām dienām, vakar laikapstākļu ietekmē būtiski samazinājās kūlas ugunsgrēku skaits – dzēsti 24 pērnās zāles ugunsgrēki, kuros izdega vairāk kā 6,5 hektāri Latvijas zemes. Platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks dzēsts Rēzeknes novada Vērēmu pagastā, kur pērnā zāle dega 3 hektāru platībā. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var tikt piemērots administratīvais sods. 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī dzēst ugunsgrēkus, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, meža zemsedze, riepas, vieglā automašīna un ēkas katlu telpa. 

Kriminālziņas