Vakar Smiltenē dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, no 28.jūnija plkst. 6.30 līdz 29. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma sešus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem.

Plkst. 13.55 saņemts izsaukums uz Rīgas ielu Smiltenē, kur ugunsgrēks bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg divstāvu angāra tipa ražošanas objekta siltinājums 30m2 platībā un blakus ēkai deg skaidu bunkurs 5m3 un tajā iekšā skaidas 10m2 platībā. Plkst. 16.12 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts. 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastu, kur dega sausā zāle 300m2 platībā. 

Vakar ap plkst. 15.00 saņemts izsaukums uz Varakļānu novada Murmastienes pagastu, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka sadūmojums radies nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas dēļ – ugunsdzēsēji glābēji izvēdināja telpas. 

Plkst. 23.12 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz kādu daudzīvokļu māju Cēsīs, kur jūtama spēcīga gāzes smaka. Ierodoties notikuma vietā un iekļūstot dzīvoklī caur logu konstatēts, ka noplūde notiek no gāzes plīts. Ugunsdzēsēji glābēji aizvēra vārstu un izvēdināja telpas. Dzīvoklī atradās viens cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 23.53 darbi tika pabeigti. 

Vēl vakar saņemti divi izsaukumi, kur ugunsdzēsējiem glābējiem bija nepieciešams sakārtot ceļa braucamo daļu – Amatas novada Drabešu pagastā ceļa braucamā daļa bija jāsakārto pēc ceļu satiksmes negadījuma, bet Limbažu novada Katvaru pagastā tā bija jāatbrīvo no nolūzuša koka. 

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 63 izsaukumus – 30 uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet 16 no izsaukumiem bija maldinājumi. 


Kriminālziņas