Valkā no automašīnas atbrīvo bērnu 1

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 16.maija plkst. 6.30 līdz 17.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 31 izsaukumu, no kuriem 13 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 15 uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Plkst. 11.08 pie ugunsdzēsējiem glābējiem uz VUGD Kuldīgas daļu Jelgavas ielā Kuldīgā ieradās kāda pretī esošās dzīvojamās mājas iemītniece, kura informēja, ka savā dzīvoklī jūt dūmu smaku. Nekavējoties dodoties pārbaudīt notikuma vietu, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī deg krēsls 0,5m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās telpas izglāba apmēram 53 gadus vecu vīrieti, kurš bija saindējies ar degšanas produktiem un tika hospitalizēts. Pāris minūšu laikā pēc ierašanās ugunsgrēks tika likvidēts. Aicinām iedzīvotājus gadījumos, ja jūsuprāt ir izcēlies ugunsgrēks, nekavējoties zvanīt uz tālruņa numuru 112. 

Plkst. 16.35 tika saņemts izsaukums uz Baltā ielu Rīgā, kur dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā deg kāpņu telpas ārdurvis un blakus esošie bērnu ratiņi 2m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās mēģinot nodzēst degošās durvis spēkiem, apmēram 23 gadus vecs vīrietis sagrieza roku un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Lielā sadūmojuma dēļ, no ēkas otrā stāva tika evakuēti trīs cilvēki. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 16.57. 

Līdztekus vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, kūdra, sadzīves mantas, vieglā automašīna, noliktava, ēkas bēniņi, dzīvojamā māja un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. 

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji saņēma divus izsaukumus uz Kandavas un Valkas novadiem saistībā ar to, ka automašīnām bija aizcirtušās durvis, bet iekšpusē atradās mazi bērni. Kandavas novada Kandavas pagastā glābēji izsita stiklu, atvēra automašīnas durvis un nodeva apmēram vienu gadu veco bērnu mātei. Savukārt Zāģezera ielā Valkā uzlaužot automašīnas bagāžnieku glābējiem izdevās iekļūt aizslēgtajā automašīnā un izglābt četrus mēnešus vecu bērnu. VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un izkāpjot no automašīnas neatstāt tajā automašīnas atslēgas.


Komentāri 1

bezugunsnavdumu

slikta mašīna, ja ļauj slēgties kamēr atslēgas iekšā. nekad neiznēmu atslēgas.

pirms 4 gadiem, 2016.05.17 20:41

Kriminālziņas