Vējainie laika apstākļi kūlas dedzinātājus nekavē nodoties bīstamajai nodarbei

Aizvadītajās diennaktīs, no 21. aprīļa plkst. 6.30 līdz 23. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 45 izsaukumus – 34 uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet trīs izsaukumi bija maldinājumi.

 Vakar plkst. 12.34 tika saņemts izsaukums uz Raunas novada Drustu pagastu, kur neapsaimniekotā ēkā izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg neapsaimniekota vienstāvu guļbūves ēka 180m2 platībā un mūra šķūnis 200m2 platībā, kā arī četri siena ruļļi un kūla 1 hektāra platībā. Lai nodzēstu ugunsgrēku, notikuma vietā strādāja 10 ugunsdzēsēji glābēji no Jaunpiebalgas, Smiltenes un Cēsīm. Plkst. 18.39 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī divās mājās Vidzemē, kur dūmvados dega sodrēji – šādi izsaukumi tika saņemti uz Litenes ielu Gulbenē un Limbažu novada Limbažu pagastu. Ugunsdzēsēji glābēji izbrauca arī uz trīs izsaukumiem Madonas novada Ošupes pagastā, Cesvaines novada Cesvaines pagastā un Priekuļu novada Liepas pagastā, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkrituši koki. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un ceļa braucamās daļas atbrīvoja. 

Vidzemē dzēsti 28 kūlas ugunsgrēki. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija izcēlušies:

  • 10 hektāri – Madonas novada Aronas pagastā;
  • 5 hektāri kūlas un meža jaunaudze 5000m2 – Limbažu novada Katvaru pagastā;
  • 4 hektāri – Kocēnu novada Dikļu pagastā;
  • 3 hektāri – Gulbenes novada Beļavas pagastā;
  • 1  hektārs – Miera ielā Valkā, Brīvības ielā Rūjienā un Smiltenes novada Grundzāles pagastā. 


Sestdien ap plkst. 23.00 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Beļavas pagastu, kur mežā apmaldījies cilvēks – izmantojot automašīnas skaņas un gaismas signālus, cilvēkam norādīts pareizais virziens izejai no meža. 


Kriminālziņas