Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viens no lielākajiem kūlas ugunsgrēkiem - Blomes pagastā

Aizvadītajā diennaktī, no 12. aprīļa plkst. 6.30 līdz 13. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 17 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 16.19 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Lizuma pagastu, kur dega saimniecības ēka un pērnā zāle 90m2 platībā. Plkst. 17.31 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti 97 kūlas ugunsgrēki, bet kopumā šogad valstī reģistrēts jau 931 kūlas ugunsgrēks! Vakar izdega vairāk nekā 75 hektāri Latvijas zemes. Vidzemē aizvadītajā diennaktī tika dzēsti desmit kūlas ugunsgrēki. Platības ziņā lielākie bija:

  • Smiltenes novada Blomes pagastā, kur kūla dega 2 hektāru platībā;
  • Salacgrīvas novada Ainažu pagastā, kur dega viens hektārs pērnās zāles; 
  • Limbažu novada Skultes pagastā, kur kūla un meža zemsedze  dega 7500 m2 lielā platībā; 

Kūlas ugunsgrēki Vidzemē tika dzēsti arī Ciema ielā Limbažos(900 m2 platībā), Saules ielā Varakļānos(500 m2 platībā), Limbažu novada Skultes pagastā(1500 m2 platībā), Valkas novada Ērģemes pagastā(900 m2 platībā), Tālavas ielā Valkā(300 m2 platībā), Salacgrīvas novada Liepupes pagastā(2000 m2 platībā), Gulbenes novada Rankas pagastā (600 un 200m2 platībā). 

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā var apdraudēt cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī tā rada būtisku kaitējumu dabai! VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks – nekavējoties zvanīt VUGD uz tālruni 112.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Pārgaujas ielā Valmierā, kur mājas dūmvadā dega sodrēji. 


Kriminālziņas