Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VUGD atgādina: neapdomīgi atstāta automašīna var maksāt cilvēka dzīvību! 1

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) nereti sastopas ar gadījumiem, kad steidzoties uz izsaukumiem, automašīnas dzīvojamo māju pagalmos ir novietotas tā, ka ugunsdzēsēji glābēji ar specializēto tehniku nevar nokļūt līdz notikuma vietai un palīdzēt nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem, tāpēc otrdien, 22.maijā, VUGD Vidzemes reģiona brigādes Cēsu daļas ugunsdzēsēji glābēji izlases veidā apsekoja vairākus daudzdzīvokļu namu pagalmus un ielas Cēsīs, lai noskaidrotu, cik viegli specializētajam transportam ir piekļūt pie ēkām. 

Pārbaudes laikā ugunsdzēsēji glābēji izvietoja informatīvas skrejlapas uz to transportlīdzekļu priekšējiem stikliem, kuri traucēja operatīvajam transportam pārvietoties. Informatīvās skrejlapas izvietotas ar mērķi informēt un likt iedzīvotājiem aizdomāties, ka viņu atstātie transportlīdzekļi var traucēt operatīvajam transportam nokļūt notikuma vietā. 

Šajā pārbaudē daudzdzīvokļu namu pagalmi Cēsīs tika apsekoti ar ugunsdzēsības autokāpnēm, jo tieši daudzstāvu ēkas ir tās, kur ar autokāpnēm ugunsgrēka gadījumā ir iespējams glābt cilvēkus no augšējiem ēku stāviem, jo tās var izvirzīt līdz pat 35metru augstumam. Ugunsdzēsības autokāpnes platums ir 2,46 metri, tomēr, lai varētu izmantot kāpnes ar grozu, mašīna ir jānostiprina un šajā mirklī autokāpnēm nepieciešamais platums var sasniegt 5,2 metrus.

Kopumā situācija Cēsīs ir jāuzlabo, jo, lai arī ir tādi daudzdzīvokļu namu pagalmi, kur ir ierīkotas autostāvvietas un iedzīvotāji savas automašīnas nenovieto tiešā mājas tuvumā, kas atvieglo operatīvā transporta pārvietošanos, tomēr krietni vairāk ir tādu pagalmu, kur automašīnas novietotas tā, ka operatīvajam transportam ir problemātiski un pat neiespējami pārvietoties. Problēmas pārvietoties pa iekšpagalmiem tika konstatētas praktiski visos apsekotajos daudzdzīvokļu māju pagalmos. Ja dažos pagalmos ugunsdzēsības tehnika iebraukt varēja, tad nostiprināt to un veikt glābšanas darbus bija apgrūtinoši un pat neiespējami. 

VUGD Vidzemes reģiona brigādes Cēsu daļas komandieris Kaspars Dravants aicina visus pilsētas namu apsaimniekotājus un ēku īpašniekus labiekārtot daudzdzīvokļu namu pagalmu stāvvietas un izvērtēt, vai pie daudzdzīvokļu namiem esošie stāvlaukumi ir ierīkoti tā, lai  operatīvais transports notikuma vietai varētu piebraukt un palīdzēt nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem.  

VUGD atgādina, ka šāda veida akcijas tiek organizētas nevis tāpēc, lai kādu sodītu, bet gan, lai vērstu daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju uzmanību uz esošo problēmu. Pārbaudes laikā VUGD nodarbinātie atbildēja arī uz iedzīvotāju jautājumiem, kā arī informēja par rīcību, kā padarīt mājokli drošāku. Par adresēm, kurās pārbaudes ietvaros operatīvajam transportam bija problemātiski pārvietoties, tiks informēta pašvaldība, kā arī namu īpašnieki un apsaimniekotāji. 

VUGD aicina iedzīvotājus izturēties ar sapratni un, pirms novietot savu automašīnu, apdomāties, vai tā netraucēs ugunsdzēsēju glābēju operatīvajam transportam, jo ikviena neapdomīgi, pavirši vai neadekvāti atstāta automašīna kādā daudzdzīvokļu mājas pagalmā var maksāt jūsu kaimiņa, līdzcilvēka vai pat ģimenes locekļa dzīvību!  Šādā veida akcijas jau iepriekš organizētas arī citās Latvijas un Vidzemes pilsētās un tiks turpinātas arī turpmāk, jo brīdī, kad palīdzība nepieciešama, katra sekunde ir no svara. 


Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Sen pagalmos jāzīmē dzeltenos laukumus, kur iedzīvotāji savas grabažas likt nevarēs. Tāpat arī saurās vietās. Tad pieņemt likumu, ja kāds atstāja, to var vilkt prom bez saskaņošanas un iekasēt sodu + evakuācijas izmaksas.

pirms 2 gadiem, 2018.05.24 23:04

Kriminālziņas