Zvārtavas pagastā deg koku celmi un atkritumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 3. marta plkst. 6.30 līdz 4.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 11 izsaukumus - piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 20.32 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Alūksnes novadā, kur dzīvojamā mājā bija ir izveidojies spēcīgs sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg divstāvu dzīvojamās mājas starpstāvu pārsegums un šķūnis kopumā 107m2 platībā. Mēģinot ar ugunsdzēsības aparātu apdzēst liesmas, pirms VUGD ierašanās, ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 1.32 ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja deviņi Alūksnes un Gulbenes ugunsdzēsēji glābēji, kā arī bija trīs autocisternas. Mājās bija uzstādīti arī dūmu detektori.

Plkst. 21.44 tika saņemts izsaukums uz Naukšēnu novada Ķoņu pagastu, kur dega neapsaimniekota vienstāva ēka 300m2 platībā. Notikuma vietā strādāja deviņi Rūjienas, Mazsalacas un Valmieras ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Naukšēnu pašvaldības formējums trīs cilvēku sastāvā. Plkst. 2.17 ugunsgrēks tika likvidēts. 

VUGD atgādina, ka no šā gada 1. janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Valkas novada Zvārtavas pagastā, kur dega koku celmi un atkritumi 10m2 platībā, Mazsalacas novada Mazsalacas pagastā, kur dega vieglā automašīna 4m2 platībā, Nākotnes ielā Gulbenē, kur daudzdzīvokļu mājā kādā dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,01m2 platībā, kā arī Strenčos, kur divstāvu mājas dūmvadā dega sodrēji. 

Kriminālziņas