23. Gaujas plostnieku svētki – 1. augustā Strenčos

Gabaliņš no plostnieku svētkiem jeb neparastie Gaujas plostnieku svētki – tā šogad gribas dēvēt šo pasākumu, kurš ik gadu ir noticis maija trešajā sestdienā, kad Gauja veļ savus ūdeņus uz jūru un vīri pie Spicu tilta sien plostu, lai dotos trīs dienu ekspedīcijā lejup pa Gauju. 

Svētki, kā allaž, iesāksies ar tradicionālo gadatirgu, kurš sāksies plkst. 12.00, un tajā aicinām pirkt un pārdot skaistas, noderīgas un praktiskas lietas. Tirgotājus aicinām pieteikties līdz 29. jūlijam. Informācija un pieteikšanās pa tālruņiem 64715657; 26373938 (Zaiga)  64715667; 22411816 (Madara) kafejnīcām un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem 25422684 (Sarmīte).

Arī šoreiz sagaidīsim pienākam plostu, ko sies meistarklases dalībnieki plostnieka Jāņa Vāveres vadībā. Plosta siešanas meistarklase sāksies no plkst. 13.00 un šo procesu vērot aicināti visi interesenti. Meistarklases laikā ar atmiņu stāstiem par plostniecību dalīsies bijušais kokmateriālu pludinātājs Māris Ansis Mitrevics. Meistarklase norisināsies projekta “Gaujas plostnieku tradīcija” ietvaros ar Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2020 finansējumu. Dalībnieku pieteikšanās pa tālruni 64715667 (Madara). Pieteikšanās būs atvērta līdz meistarklases dalībnieku skaits sasniegs 20 cilvēkus.

No plkst. 13.00 gardo kūku cepējas aicina piedalīties akcijā “Kūku Kūka”, lai par iegūtajiem ziedojumiem labiekārtotu Strenču Mūzikas skolas audzēkņu atpūtas telpas. Plkst. 13.30 būs iespēja vērot pašdarbības kolektīvu koncertu “Svinam svētkus”, tajā piedalīsies pašmāju pašdarbības kolektīvi un viesi no Kocēnu novada – deju kolektīvs “Savieši” ar lustīgo programmu “Mucenieks un Muceniece”. Plkst. 14.00 programma bērniem “Roku rokā, ķepu ķepā, lasām un peldam kopā”, tikšanās ar ņūfaundlendieti Niku. 

Vakarpusē, plkst. 19.30 pie Gaujas plostnieka skulptūras kopā ar Strenču pūtēju orķestri sagaidīsim meistarklases dalībnieku darināto plostu. Vakara koncertā plkst. 20.00 Gaujas krastus pieskandinās koncertprogrammas “Marhils un draugi” mākslinieki Uldis Marhilevičs, Antra Stafecka, Ivo Fomins un Ainars Virga. Ieeja uz koncertu 5 eiro, biļetes iegādājamas www.bilesuparadize.lv vai Strenču novada kultūras centrā. Koncerta dienā tās maksās 7 eiro.

Svētku dienas izskaņā plkst. 22.00 Gaujmalā, pie plostnieka skulptūras skatītājus priecēs muzikālā vasaras nakts performance “Ziedu duets”, kurā izskanēs pasaulē pazīstamas populārās mūzikas melodijas un pasaulslavenu operu un mūziklu dueti operdziedātāju Jura Jopes un Baibas Renertes izpildījumā. Šo performanci dāvinām klausītājiem bez maksas.

Ja tiks atcelti valstī noteiktie laika ierobežojumi, tad plkst. 23.00 varēs priecāties ballītē kopā ar Dj Tomu Grēviņu, ieeja 2 eiro. Tiksimies 1. augustā Gaujmalā!

20200706-1721-plostnieku-liela-afisa-cop

Kultūra un Izklaide