Aicina doties dabā un gūt iedvesmu jauniem darbiem izstādei

Tautas lietišķās mākslas studija «Smiltene» (TLMS) aicina gatavoties mākslas un amatniecības izstādei «Koki gadalaikos – krāsā un kompozīcijā». Lai arī pats notikums plānots vien nākamajā gadā, studijas vadītāja Agnese Ice-Sudzane mudina interesentus jau šobrīd doties dabā un iedvesmoties jauniem darbiem, ko iesniegt izstādei.

«Mēs dzīvojam skaistākajā vietā uz Zemes, kur gadalaiki mijas viens par otru skaistāki. Daba ir tā, kas iedvesmo, spēcina, dziedē un priecē. Lai kādas ikdienas rūpes mūs māktu, dabas cikli nemainās – katru gadu pavasaru rītos mostamies ar putnu čalām kokos, vasarā baudām reibinošu ziedu smaržu, rudenī priecējam acis krāšņās krāsu niansēs kokos, ziemā domājam par izturību un uzticību. Viss ir ciklisks, un dabas cikliskumu vislabāk varam novērot kokos. Kokam ir simboliska nozīme visās pasaules kultūrās. Sakņodamies zemē, bet ar zariem tiekdamies debesīs, tas gluži kā cilvēks tiecas uz augšu – aug. Tāpat kā koki, gadalaikos maināmies arī mēs,» stāsta TLMS «Smiltene» vadītāja A. Ice-Sudzane.

Viņasprāt, no kokiem var gūt ne tikai enerģiju, bet arī iedvesmoties jaunu darbu radīšanai. TLMS «Smiltene» vadītāja  mudina pievērst uzmanību tam, cik krāšņi rudenī krāsojas lapas, un, kad lapas nokrīt, var redzēt, cik bagātīga faktūra un krāsu nianses ir koksnei. «Drīz koki tērpsies gada krāšņākajai modes skatei, tāpēc jau tagad aicinām doties dabā, līdztekus pievēršot uzmanību latviešu tautasdziesmām par kokiem. Kas zina, iespējams, jūsu iedvesma un tautasdziesmā aprakstītais koks pavērs vēl ko neizzinātu personības pašanalīzē. Kā jau teicu, tāpat kā koki, augam arī mēs,» teic A. Ice-Sudzane.

Šobrīd jebkurš interesents ir aicināts radīt jaunus darbus, lai nākamajā gadā varētu piedalīties izstādē, kas norisināsies Smiltenes novada muzejā Mēru muižā. Plašāku informāciju var iegūt, zvanot TLMS «Smiltene» vadītājai uz 25455507.

Kultūra un Izklaide