Aicina pieteikties dalībai “Bērnu, jauniešu, vecāku žūrijā 2021”

Jau 21. gadu lasītāji Latvijā un ārzemēs tiek sveikti ar ekspertu izraudzīto un rekomendēto BJVŽ grāmatu kolekciju. Tā plašā klāstā pieejamas arī Valkas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā. 

Lai grāmatu lasīšana būtu vēl aizraujošāka, piesaki savu dalību pie bibliotekāra un kļūsi par ekspertu žūrijas grāmatu vērtēšanā. Gada nogalē eksperti tiks aicināti aizpildīt elektronisku anketu, atzīmējot izlasītās grāmatas un uzrakstot savas domas par lasīto. Ik gadu Valkas bibliotēka saviem BJVŽ ekspertiem rīko īpašu godināšanas pasākumu. 

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2021” kolekciju veido 28 grāmatas no 8 izdevniecībām. Tās ir 11 oriģinālliteratūras grāmatas – gan spožas debijas bērnu literatūrā (Ērika Bērziņa, Inga Žolude, Elizabete Lukšo-Ražinska), dzejā – Lote Vilma Vītiņa, zinātniskās fantastikas žanrā – Džeina Šteinberga, gan jau iemīļotu bērnu un jauniešu grāmatu autoru devums – Juris Zvirgzdiņš, Agnese Vanaga, Māris Rungulis, Ieva Melgalve, Dzintars Tilaks un Kristīne Ulberga. Tulkoto literatūru pārstāv 17 izdevumi no 10 valodām – igauņu, lietuviešu, somu, zviedru, ukraiņu, franču, angļu, vācu un nīderlandiešu. 

Programmas grāmatas ir saistošas dažādiem lasīšanas līmeņiem, rakstnieki rakstījuši par mūsdienīgi aktuālām robotizācijas un vientulības tēmām, pieskaroties tādiem mūžīgiem jautājumiem kā uzticība, atbildība par saviem tuvākajiem un pieaugšana. Grāmatās aplūkotās tēmas – vecāku un bērnu attiecības, atmiņas un pieredze, piedzīvojumi.

Par “Bērnu, jauniešu un vecāku žūriju 2021” vairāk ŠEIT

Par lasīšanas veicināšanas programmu “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” vairāk ŠEIT.

Kultūra un Izklaide