Aktieri Mārtiņš Egliens un Evija Krūze ieskaņojuši bērnu sapņu stāstus

Latvijas Nacionālā teātra aktieri Mārtiņš Egliens un Evija Krūze ieskaņojuši bērnu sapņu stāstus. Ciklā “Izstāsti man savu sapni” ieskaņoti 52 bērnu stāstu fragmenti, kas izvēlēti radošo darbu konkursā.

Sapņu stāsti atceļojuši no visiem Latvijas novadiem un latviešu bērniem ārvalstīs. Cikla “Izstāsti man savu sapni” režisors ir Valdis Lūriņš un komponists Valdis Zilveris. To varēs dzirdēt decembra svētdienās – 6., 13., 20.un 27.decembrī, plkst.10.35 Latvijas Radio 1 vai internetā

6.decembrī starp citiem sapņiem dzirdēsim arī Smiltenes novada Blomes pamatskolas 7.klases audzēkņa Dāvja Cauča sapni.

Radošo darbu konkursu rīkoja Latviešu valodas aģentūra, kuras uzdevumā bērnu darbus vērtēja un apbrīnoja rakstnieks Valdis Rūmnieks: “Daži konkursantu uzvārdi bija pazīstami, taču vēl vairāk pazīstamas bija skolas un latviešu valodas un literatūras skolotāji. Tas rāda, ka Latviešu valodas aģentūras gadskārtējie konkursi ir kļuvuši par pamatīgu kultūras tradīciju. Ļoti gribētos, lai skolēni arī no citām skolām izmēģinātu spēkus. Tas ir to vērts!”

Aktieri ieskaņojuši sapņu stāstus, kurus apcerējuši bērni no Rīgas, Briseles, Vīnes, Ņūdžersijas štata, Gulbenes, Aglonas, Kārsavas, Ludzas, Taurupes, Krāslavas, Indras, Elejas, Cēsīm, Vecpiebalgas, Kusas, Valmieras, Burtniekiem, Valdemārpils, Rudzātiem, Madonas, Blomes, Liepājas, Kalētiem, Ventspils, Jelgavas, Bauskas, Vangažiem, Ilūkstes, Mālpils, Limbažiem, Ķekavas, Slokas, Dobeles, Madlienas, Jersikas, Ogres un Salas.

Raidījuma ciklu “Izstāsti man savu sapni” veidojusi redaktore Dzintra Matuzāle, skaņu režisors Andis Ploks un producente Māra Eglīte.

Kultūra un Izklaide