Atklāta digitāla izstāde par kolhozu laiku Valkas rajonā 1

Valkas novadpētniecības mājas lapā atklāta digitāla izstāde “Kolhozu laiks Zentas Bebrītes fotogrāfijās”

Izstāde “Kolhozu laiks Zentas Bebrītes fotogrāfijās” ir veidota no Valkas novadpētniecības muzeja krājumā esošajiem fotogrāfes Zentas Bebrītes (1924–2014) melnbaltajiem fotonegatīviem. Šeit digitālā formātā apkopots fotomateriāls, kas uzņemts laika posmā no 1960. līdz 1985.gadam galvenokārt Valkas rajona kolhozos “Padomju Latvija”, “Draudzība” un “Palsmane” (tagad Smiltenes novada Bilskas un Palsmanes pagastos). Galvenie personāži ir lauku cilvēki – kolhoznieki, kas apveltīti ar spēju pielāgoties un realizēt šķietami pretrunīgas lietas. Kolhozu laiks ir pagājis, bet atmiņas ir palikušas. 

Digitālā izstāde veidota, sadalot fotogrāfijas 5 tematiskās daļās:

  1. Sociālistiskā saimniekošana;
  2. Kultūra;
  3. Izglītība, sports;
  4. Sabiedriskā dzīve;
  5. Vide.

Izstādes ievadā atrodamas ziņas par fotogrāfiju autori Zentu Bebrīti, kā arī informācija par lauksaimniecības kolektivizāciju, kas papildināta ar shēmām un dokumentāliem materiāliem no LNA Valmieras zonālā valsts arhīva. Pirms fotomateriāla digitalizēšanas, Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva Dokumentu saglabāšanas nodaļas darbinieki veica Z.Bebrītes fotonegatīvu kolekcijas konservāciju. 

Digitālā izstāde “Kolhozu laiks Zentas Bebrītes fotogrāfijās” izveidota projekta “Fotogrāfes Zentas Bebrītes melnbalto fotonegatīvu kolekcijas pieejamības nodrošināšana” ietvaros ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Izstādes vizuālo koncepciju un grafisko dizainu izstrādāja SIA “MF7”. WEB tehnisko izstrādi veica SIA Molssoft.

Virtuālajā izstādē “Kolhozu laiks Zentas Bebrītes fotogrāfijās” eksponētās fotogrāfijas un dokumentus nedrīkst kopēt vai pavairot. 

Atsauksmes un komentārus par šo izstādi lūdzam sūtīt Valkas novadpētniecības muzejam (adrese: Rīgas iela 64, Valka, Valkas novads, LV-4700; e-pasts: [email protected].). 

20200114-1337-kolhozs-valka.jpg

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Nožēlojams sovoks, roku darbs un drūmas sejas, lai arī cilvēki jauni.

Kur augstas tehnoloģijas un iekārtas? Supervalsts tak bija, pēc vateņu domām.

Krievijā sovoks vēl dzīvs, bet tas ir labi, tā bezizejas valsts nogrimst kopā.

pirms gada, 2020.01.14 21:13

Kultūra un Izklaide