Atklāta izstāde par Smiltenes pilsētas nozīmīgākajiem notikumiem "Simtgade vēstures mirkļos"

Smiltenes novada bibliotēkā šomēnes atklāta jauna izstāde “Smiltenes simtgades vēstures mirkļi: 1920–1930”.

Ar šo izstādi tiek aizsākts izstāžu cikls, veltīts Smiltenes simtgadei, kopš tai piešķirtas pilsētas tiesības, informē Smiltenes novada bibliotēkas bibliogrāfe Alda Liuke. 

Izstādē izliktās vēsturiskās fotogrāfijas, grāmatas un publikācijas no bibliotēkas novadpētniecības krājuma atspoguļo nozīmīgākos notikumus un pasākumus, kas attiecīgajā desmitgadē raksturo Smiltenes pilsētas attīstību un dzīvi.

“Izstāde ir kā pieskāriens Smiltenes vēstures mirkļiem, mudinot aizdomāties, cik daudz 100 gadu laikā ir noticis, kā mainījusies  un attīstījusies mūsu pilsēta. Smiltenei ir īpaša aura, un smiltenieši ir ļoti lieli savas pilsētas patrioti. Tieši tāpēc mūsu pilsētas simtgades logo ir vārdi: “Stipri cilvēki, stipra pilsēta”. Nāciet skatīties izstādi!” aicina A. Liuke. Viņa veidoja šo ekspozīciju sadarbībā ar kolēģēm.

Ieskatu Smiltenes vēsturē pa desmitgadēm vai ilgākā laika periodā Smiltenes novada bibliotēka pakāpeniski sniegs visa gada garumā.
Lai raksturotu Smilteni laika posmā no 1920. līdz 1930. gadam, izvēlētas tādu fotogrāfiju kopijas, kas sniedz ieskatu, piemēram, Dārza ielas izbūvē, Tepera ezera ventiļu būvdarbos un 1922. gada aprīļa lielajos plūdus, kad no krastiem izgāja Abula upe pie Tepera. Var arī palasīt, ko par plūdu briesmām rakstīja tā laika prese.

Izstādē izlikta arī vēsturiskā “Valdības Vēstneša” tās lappuses kopija, kurā publicēts 1920. gada 2. janvārī pieņemtais Ministru kabineta lēmums par noteikumu pieņemšanu par pilsētas tiesību piešķiršanu Smiltenes miestam. Kopiju bibliotēkai uzdāvināja smiltenietis Aldis Pētersons, kura kolekcijā ir šā laikraksta numura oriģināls, piebilst A. Liuke.

Izstādi “Smiltenes simtgades vēstures mirkļi: 1920–1930” Smiltenes novada bibliotēkā var apskatīt līdz 30. martam.

Kultūra un Izklaide