Augustā Ziedoņa muzejā notiks brīvdabas kino vakari

Ziedoņa muzejs jau sesto gadu aicina uz brīvdabas kino vakariem Imanta Ziedoņa vasaras mājas “Dzirnakmeņi” pagalmā. Ziedoņa muzeja klusā burvība un kino mākslas piedzīvošanas tradīcija šogad sākas 3. augustā ar muzeja radīto daudzsēriju dokumentālo filmu “Ceļā ar Baronu”.

Sākot ar 3. augustu, piecus piektdienu vakarus pēc kārtas Imanta Ziedoņa muzejā Murjāņos varēs redzēt latviešu filmas un pirms tām baudīt atvērtu diskusiju ar filmu veidotājiem un radošo komandu. Pirmo reizi brīvdabas kino vakaros vienkopus būs redzamas visas Ziedoņa muzeja komandas radītās daudzsēriju filmas “Ceļā ar Baronu” epizodes, kurās atspoguļots piedzīvojumiem bagātais mūsdienu Baronu gājiens no Tartu līdz Dundagai 2020. gada vasaras izskaņā. Savukārt, latviešu īsfilmu programmā kino vakaru veidotāji īpaši izceļ latviešu režisora Paula Dombrovska starptautiskajos kino festivālos atzīto filmu “Mans mīļais Don”. Filmas pamatā ir aizkustinošs stāsts par sievas beznosacījuma mīlestību pret vīru, kurš savulaik bijis viņas emocionālais balsts, bet tagad cieš no vecuma demences.

Murjāņu vasaras brīvdabas kino programma:

3. augustā — "Ceļā ar Baronu" 1. daļa (2020. gads, režisors — Jānis Rēdlihs), pirms filmas muzikāls pārsteigums;

6. augustā — "Ceļā ar Baronu" 2. daļa (2020. gads, režisors — Jānis Rēdlihs), pirms filmas saruna ar radošo komandu;

13. augustā — "Kino un mēs" (2020. gads, režisors — Matīss Kaža), pirms filmas saruna ar režisoru Matīšu Kažu;

27. augustā — “Mans mīļākais karš" (2020. gads, režisore — Ilze Burkovska-Jakobsena),  pirms filmas saruna ar režisori Ilzi Burkovsku-Jakobsenu;

3. septembrī — latviešu īsfilmu izlase.

Kino vakaru apmeklētājiem nepieciešams derīgs COVID-19 sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas vai COVID-19 pārslimošanas faktu. Ierašanās kino vakaros Murjāņos, sākot no plkst. 20.00. Kino seansi tiek organizēti sadarbībā ar Latvijas Kinematogrāfistu savienību.

Ikdienā muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no trešdienas līdz svētdienai. Muzejs uzņem apmeklētājus gan grupās, gan individuāli. Vairāk informācijas par kino vakariem, nodarbībām ģimenēm ar bērniem un ciemošanos muzejā iespējams atrast Imanta Ziedoņa muzeja sociālo mediju profilos: "Facebook", "Instagram" un mājas lapā www.ziedonamuzejs.lv.

Kultūra un Izklaide