Baznīcā izskanēs novadniecei veltīts koncerts

Nākamsestdien, 24. jūlijā, Palsmanes evaņģēliski luteriskajā baznīcā būs īpašs notikums. Pulksten 17 ikviens būs gaidīts koncertā “Palsmane-Rīga-Ņujorka mūziķes Annijas Vītolas dzīves lappusēs”. Pasākuma otrā un trešā daļa turpināsies ārpusē.

Annija Vītola (1890–1982) ir palsmaniete, kamerdziedātāja un latviešu mūzikas lielākās autoritātes  profesora Jāzepa Vītola dzīvesbiedre. “Arī Jāzepa Vītola mūzikas piemiņas glabātāja un popularizētāja ne tikai Latvijā, bet arī visā plašajā pasaulē. Kā savās atmiņās rakstījusi pati Annija Vītola, mūzika ir visa viņas dzīve. Tomēr, cik mēs zinām par šo mākslinieci, kuras dzīves ceļš aizsācies Palsmanes pagastā, kura ir mūsu novadniece?” retoriski jautā Palsmanē notiekošā pasākuma rīkotāja Inita Zaharčuka.

Pēc viņas domām, A. Vītolas veikums un dzīve ir nozīmīga gan visas Latvijas, gan novada kultūrvēstures daļa, ko būtu vērts aktualizēt Smiltenes novada iedzīvotāju apziņā, tā veidojot zināšanas par novada vēsturi, cilvēkiem, līdztekus radot profesionālās koncertdarbības pieejamību laukos.

“Tādēļ vēlējāmies noorganizēt šo pasākumu, kura laikā klausītājiem būs iespēja dzirdēt Annijas Vītolas dziesmu repertuāru soprāna Lauras Purenas un ērģelnieces, pianistes Vitas Kalnciemas izpildījumā. Palsmanes evaņģēliski luteriskajā baznīcā skanēs īpaši šim koncertam piemeklēti latviešu un ārzemju autoru skaņdarbi, kas atrodami Annijas Vītolas solopro­grammās. Koncerts tiks papildināts ar muzikoloģes Zanes Prēdeles sagatavoto stāstījumu un vizuālo prezentāciju par Annijas Vītolas spraigās dzīves līkločiem. Atmiņu un vēstuļu fragmentus lasīs aktrise Lilita Ozoliņa,” laikrakstam stāsta I. Zaharčuka.

Koncertā ieeja būs bez maksas. Vienlaikus būs apskatāma A. Vītolas krustmeitas Maijas Zīles izstāde. Pasākuma otrā daļa turpināsies ārpusē pie baznīcas, kur uzstāsies Smiltenes mūzikas skolas audzēkņi. Savukārt noslēdzošajā daļā apmeklētāji un ikviens interesents būs aicināts doties pastaigā pa A. Vītolas jaunības dienu takām. Pa tām apmeklētājus vedīs Ginta Pērle-Sīle. 

I. Zaharčuka piebilst, ka koncerta apmeklētājiem ir jāievēro valstī noteiktie epidemioloģiskie un distancēšanās ierobežojumi.

Kultūra un Izklaide