Bibliotēka – vieta, kur labi pavadīt laiku. Valkas bibliotēkā aizvadīta pirmā radošā otrdienas ar Pikolo

Jau četrus gadus pēc kārtas Valkas novada Centrālās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā jūlijs ir radošo nodarbību mēnesis. Lai gan šogad pandēmijas un ierobežojumu dēļ bija bažas, ka nodarbību nevarēs noorganizēt, tomēr viss izvērtās labi, un šīs nedēļas otrdienā notika pirmā nodarbība kopā ar Pikolo – zinātkāro, rotaļīgo un draudzīgo mākonīti.

“Pikolo” ir pirmais žurnāls bērnu auditorijai, kuru veido Latvijā pazīstami ilustratori un rakstnieki. Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Una Grāve “Pikolo” žurnālu pirmo reizi ieraudzīja internetā, un, kad tas nonāca viņas rokās,  ļoti iepatikās un iedvesmoja radošo nodarbību tēmām. 

“Žurnālā apskatītas tēmas, kas būs aktuālas un interesantas arī pēc gada un diviem, tas iznāk tikai reizi ceturksnī un drukāts uz īpaša papīra. Gribēju, lai žurnāls būtu arī mūsu bibliotēkā, vēlējos to parādīt bērniem un vecākiem, lai ierauga tā kultūrvērtību,” atklāj U. Grāve. Pirms organizēt nodarbības ar žurnāla varoni mākonīti Pikolo, U. Grāve sazinājās ar žurnāla izdevniecību, kuras darbinieki bija pretimnākoši un, ņemot vērā pasākuma nekomerciālo raksturu, viņu radīto materiālu izmantot atļāva. ““Pikolo” žurnāla mājaslapā ir jaukas lietas – spēles, krāsojamās un uzdevumu lapas u.tml., ko iespējams lejuplādēt un izdrukāt arī bez maksas, var klausīties audio stāstus, ko šajās nodarbībās arī mēģinu ieviest,” stāsta U. Grāve. Radošā nodarbība sākās ar žurnāla stāsta lasījumu, pēc kā tika dziedāts un dejots. Tā kā pirmais stāsts bērnus bija manāmi aizrāvis, tika nolasīts vēl viens. “Es vēl šaubījos, vai man lasīt abus stāstus vai vienu. Jutu, ka vajag arī otru. Man ļoti patīk skaļi lasīt grāmatas, un tad, kad viņi sēž un skatās man acīs, ir neaprakstāms gandarījums,” atklāj U. Grāve. Pēc stāstiem bija pienācis laiks darboties radoši. Šajā reizē bērni gatavoja istabas dekoriņus – vēja rādītājus no ikvienam mājās pieejamiem materiāliem.     

Skatoties uz bērnu aizrautību, varēja noprast, ka viņi ir izslāpuši pēc šāda pasākuma. Arī Una atzīst, ka bija noilgojusies un, vēl ierobežojumu laikā esot mājās ar ideju par radošajām darbnīcām ar Pikolo, sapņoja par to, kā tas viss varētu izskatīties bibliotēkas telpās, kur idejas realizējamas pavisam citā līmenī. “Telpas vienmēr piešķir savu auru, un es vēlos par bibliotēku radīt to foršo sajūtu, ka te var pavadīt labi laiku,” piebilst U. Grāve un norāda, ka šī ir tā reize, kad vecākiem iespējams redzēt un būt klātesošiem nodarbību procesā, ko skolās vai bērnudārzos nemaz neredzam. “Bibliotēka ir vieta, kur var būt ģimene, – kopā darboties un pēc tam notikušo pārrunāt. Tas ir kopīgs piedzīvojums ar vecākiem, ar grupiņas biedriem un citiem,” tā U. Grāve.  

Radošās nodarbības kopā ar Pikolo turpināsies visu jūliju – otrdienās pulksten 12. Vienas nodarbības ilgums ir aptuveni 40 minūtes, pēc kurām bērni aicināti uzkavēties, lai turpinātu labi pavadīt laiku, rotaļājoties vai iegrimstot grāmatu pasaulē.

Kultūra un Izklaide