Būs apskatāmi bijušās valcēnietes Santas Kamaldiņas darināti tekstildarbi

No ceturtdienas, 9. janvāra, līdz sestdienai, 15. februārim, Valkas novadpētniecības muzejā būs apskatāma bijušās valcēnietes Santas Kamaldiņas tekstildarbu un Ivara Krūmiņa fotogrāfiju izstāde “Saldus sapņus Lolītei”.

Izstādi muzejā atklās ceturtdien pulksten 17. Šodien autori ieradušies Valkā un iekārto izstādi.Muzeja pedagoģe Viktorija Maļukova informē, ka izstādes darbu autore S. Kamaldiņa ir dzīvojusi Valkā un mācījusies Valkas 1. vidusskolā. Jau ilgus gadus S. Kamaldiņa dzīvo un strādā Rīgā. Viņa pati ieradusies muzejā ar piedāvājumu izstādīt savus tekstildarbus. V. Maļukova stāsta, ka pirms vairākiem gadiem S. Kamaldiņas darbi bija apskatāmi pilsētas kultūras namā. Viņa dāvinājusi savā īpašajā tehnikā darinātas sedziņas Latvijas simtgadā dzimušajiem bērniņiem Jūrmalā. 

Izstādes autores izplatītajā informācijā uzsvērts: “Radīt – ir sievietes būtība. Vienai tas ir dārzs, citai – virtuve, bet ļoti, ļoti daudzām tie ir rokdarbi. Spēles ar krāsainiem auduma gabaliņiem un galā reāli lietojamā lieta sniedz gandarījumu par sevis izpausmes iespēju un pasakainu labsajūtu.” 

S. Kamaldiņas šūtās segas bērniem priecē ne tikai mazuļus un viņu māmiņas, bet tās ir ieguvušas godalgotas vietas dažādos starptautiskos tekstilmozaīkas konkursos.

Poētikas noskaņas radīšanai izstādes telpā skanēs Raiņa dzejas lasījums no SIA “Apostrofs” izdotās klausāmgrāmatas “Rainis. Zelta sietiņš”, kurā aktrise Ninuce Leimane lasa dzejoļus no krājumiem “Zelta sietiņš” un “Lellīte Lolīte”. Izstādes rīkotāji cer, ka mazi un lieli skatītāji varēs ielūkoties Raiņa bērnu dzejas tēlu cilvēcisko vērtību un attiecību pasaulē, kas mijiedarbībā ar izstādes mākslas darbiem radīs atmiņu un jaunu asociāciju bērnībā iepazītajam Lolītes tēlam. 

Izstādē S. Kamaldiņas tekstila darbi – tekstilmozaīkas tehnikās darinātas bērnu un leļļu sedziņas – mīsies ar melnbaltām I. Krūmiņa fotogrāfijām – leļļu portretiem, rādot lelles ikdienā mums blakus. 

“Mans kredo – apturēt mirkli! Man nav sava rokraksta, nav savas vienas tēmas, jo fotografēju visu, kas gadās manā ceļā. Kā reportāžā. Savās personālizstādēs neesmu atkārtojis pat tēmu, kaut vienmēr tas ir bijis cilvēks vai viņa radītais,” atklāj fotogrāfs I. Krūmiņš. 

Izstādi varēs apskatīt pirmdienās – piektdienās no pulksten 10 līdz 17, sestdienās – no pulksten 10 līdz 16. Ir noteikta arī ieejas maksa ar atlaidēm – skolēniem, studentiem un pensionāriem. Viņiem par izstādes apmeklējumu jāmaksā 0,30 eiro, bet pārējiem – 0,75 eiro. Valkas novada skolēniem – ieeja bez maksas.

20200106-1049-saldus-sapnus-afisa-valka-

Kultūra un Izklaide