Cēsīs top “Vidzemes Radošie stropi” – vieta, kur pulcēties radošiem cilvēkiem no visas Vidzemes

“Vidzemes Radošie stropi” “Cēsu 815” svētkus nosvinējuši aktīvi līdzdarbojoties Pils Laukuma Kučieru namiņā, kur svētku programmu bagātināja Vidzemes radošo industriju meistari.

9 arodi” audējas un rokdarbnieces Inga, Māra un Ruta izrādīja plašu tekstila darbu kolekciju – sākot ar maučiem, jostām un brošām līdz pat godu galdautiem, lakatiem un segām latviskās krāsās un rakstos. Interesenti tika izstāstīts par aušanas tehniku un biedrības darbību.

Lubānas amatnieku centrs uz svētkiem atveda Vidzemes pļavu smaržu ar rūpību ieaustu Katrīnas pirts zāļu paklājos un Daces rotaļīgās pirts cepures, kuras ap sevi pulcēja gan lielus, gan mazus interesentus, kā arī deva iespēju uz vietas redzēt, kā notiek cepuru filcēšanas darbs.

Sandra iedvesmu radusi aušanas darbos un interesentiem izrādīja arī mazāk zināma Cēsu novada pagasta brunču rakstus.

Jaunpiebalgas Ilzes “Baltie darbi” svētku dalībniekiem deva iespēju ieraudzīt linu tērpus meistares oriģinālā izpildījumā, kurā apvienota šūšana, izšūšana un tamborēšana.
Rūjienas biedrības “Rūzele” Laimas adījumos varēja vērot izdomu, skaistā un praktiskā apvienojumu, kā arī iepazīt uz tausti mazāk zināmo alpakas vilnu.

Paralēli āra aktivitātēm, Kučieru namiņā, kur drīzumā plānotas dažādas radošo industriju meistarklases, interesenti varēja aplūkot Piebalgas porcelāna galeriju. Galerijas namatēvs Jānis Ronis, ne vien aicināja iemēģināt roku porcelāna apgleznošanā, bet arī iepazīstināja ar trauku tapšanas procesu un kolekcijām, kuras iespējams iegādāties, kā arī pasūtīt individuāla dizaina lampas un traukus izgatavošanai.

Līdzās Porcelāna galerijai apmeklētāji varēja aplūkot un iegādāties Lampu dizaina darbnīcas lampas un papīra mākslas darbus, “Da’ Ziepe” smaržīgo ziepju komplektus, “Neparasti” videi draudzīgas  lina un kokvilnas somas no audumu atgriezumiem, Dzintras Kokinas grīdas celiņus un lina lakatus.

Pavisam drīz iepazīstināsim ar “Vidzemes Radošo stropu” meistarklašu programmu! Radošās industrijas tiek apvienotas, Interreg Europas programmas projekta “Cult-CreaTE” ietvaros, lai attīstītu konkurētspēju un popularizētu vietējos produktus un līdzdarbošanās iespēju interesentiem un viesiem no citām valstīm.

Kultūra un Izklaide