Dzīvās mūzikas vakarā Valmiermuižā uzstāsies grupa JUUK

Atsākot dzīvās mūzikas vakarus, 17. jūlijā plkst. 21.00 piedāvāsim vasarīgu baudījumu ar Valmiermuižas saimē jau iecienītu mūziķu piedalīšanos ne tik ierastā apvienībā – JUUK!

JUUK sastāvā darbojas alternatīvās skatuves mūziķi – Edgars Šubrovskis (zināms arī kā „Ansamblis Manta”, „Hospitāļu iela”, „Gaujarts”, „Kartāga” dalībnieks), Sniedze Prauliņa, Oskars Jansons, Dina Skreitule („Hospitāļu iela”) un Rinalds Maksimovs –, kurus vieno aizraušanās ar alternatīvo, tumšo folk un kantri mūziku.

Grupas JUUK 2019. gada vasarā publicētais debijas albums „Indulgenču tirgotāji” tika nominēts Austras balvai un Zelta Mikrofonam kategorijā „Labākais alternatīvās vai indie mūzikas albums”. Mūziķis un kritiķis Jānis Žilde JUUK debijas albumu ierindojis TVNET pašmāju albumu topa pašā augšgalā: „Grupas pirmais albums „Indulgenču tirgotāji” ir savdabīgs tumšā folka, americana un latviešu andergraunda sakausējums, kas meistarīgi ieskaņots, producēts un noformēts – uz vāka izmantota Enoka Vuda Perija (1831–1915) glezna, kurā ASV prezidentu Linkolna un Vašingtona portreti aizstāti ar Ingus Baušķenieka un Haralda Sīmaņa sejām. Tieši pie Baušķenieka viņa Tērbatas ielas analogajā mājas studijā arī šis darbs ieskaņots. Apbrīnojama ir Šubrovska spēja „pārslēgties” no regeja („Hospitāļu iela”) uz kantri, arī Prauliņas flauta un rotaļīgais dziedājums, kas kontrastē ar Šubrovska un Jansona baritonu, ir šāviens desmitniekā. Īpaši skanīga izdevusies 16. gadsimta franču autora Tuano Arbo klasiskā „Belle qui tiens ma vie” versija. Profesionāli ieskaņots, saturiski dziļš un daudzslāņains albums.”

Šeit ieskats grupas JUUK veikumā, uzstājoties Austras balvas pasniegšanas ceremonijā.

Muzikālais baudījums labi saskanēs ar Valmiermuižas alus virtuves maltītēm, Valmiermuižas alus darītavas brūvējumiem un „Gardu muti” spirdzinājumiem. Galdiņa rezervācija, garantējot labākās vietas muzikālajam baudījumam un Valmiermuižā darītas garšas kausu ar alus virtuves uzkodu izlasi, 8 EUR no personas. Rezervāciju lūdzam veikt, zvanot uz tālruni 28664424.

Dalība: bez maksas


Kultūra un Izklaide