Filma "Baltu ciltis" tagad skatāma internetā

Brāļu Ābeļu populārzinātniskā dokumentālā filma "Baltu ciltis. Pēdējie Eiropas pagāni" – kinostāsts par 13. gadsimta baltu tautām, pēdējiem Eiropas pagāniem, kas veidots Nacionālā kino centra programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei", – tagad atrodams arī internetā.

Filmā notikumi, kas ļauj skatītājam iepazīties ar katru no ciltīm, risinās ap tās galveno varoni – tirgotāju Larsu no Gotlandes. Viņš devies apceļot zemes, kurās mīt kurši, latgaļi, sēļi, zemgaļi, prūši, jātvingi, galindi, augštaiši un žemaiši; visas ciltis, ko sastop Larss, tobrīd sasniegušas savu augstāko attīstības pakāpi. Vēsturiskās rekonstrukcijas un inscenējumi apvienojumā ar datoranimāciju un zinātnisko ekspertu aizkadra tekstu ļauj ieskatīties Eiropas pēdējo pagānu – Baltijas reģiona seno tautu dzīvē.

Filmas režisori – brāļi Raitis Ābele un Lauris Ābele, scenārija autors – Toms Ķencis, operatori – Mārcis Ābele un Jānis Indriks. Filma tapusi studijā "Tritone Studio", to producējuši Kristele Pudane, Dace Siatkovska un Toms Palmens (Thom Palmen). Maksas pieeja paredz piekļuvi filmai "Vimeo" lapā 48 stundu periodā, Latvijas teritorijā. No katra maksājuma par filmas iznomāšanu 1 EUR tiks ziedots, lai atbalstītu Latvijas kino vecmeistarus.

Kultūra un Izklaide