Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauno mūziķu kopums “Nepāriet” atklās Imanta Kalniņa mūzikas maģisko stīgu

Jauno mūziķu kopums “Nepāriet” ceturtdien, 10. oktobrī, pulksten 19 Valkas pilsētas kultūras namā sniegs pirmo koncertu koncerttūres ietvaros pa Latvijas pilsētām – Valku, Jēkabpili, Alūksni, Siguldu, Talsiem un Rīgu. Mūziķi kopīgi izveidojuši komponista Imanta Kalniņa mūzikā balstītu programmu, par pamatu ņemot Ainara Mielava un Imanta Kalniņa 1997. gadā tapušo kopdarbu “Par lietām, kuras tā ar’ nekad nepāriet”.

“Nepāriet” sastāvā muzicē šīs mūziķu apvienības idejas autors Jānis Šipkēvics (šobrīd pazīstams kā grupas “Instrumenti” mūziķis), Alise Joste, Evija Vēbere, Kārlis Josts, Lorete Medne, Matīss Čudars, Miķelis Putniņš, Rūdolfs Dankfelds, Zelma Jēgere un Vladislavs Nastavševs. Mūziķi ikdienā katrs aktīvi darbojas arī savās muzikālajās apvienībās, tomēr kopā tos savedusi mīlestība pret I. Kalniņa radošo darbu. 

J. Šipkēvics sarunā ar “Ziemeļlatviju” atzīst, ka lielākajai daļai cilvēku I. Kalniņa radītā mūzika ir īpaša. Kādam tā atmiņā atsauc bērnību, kādam tā ir kā latviskās identitātes kods, bet kādam citam – sevis izzināšanas un attīstības process. Arī “Nepāriet” mūziķiem šī īpašā mūzika nozīmē ko savu, bet J. Šipkevicu fascinē tas, kas vārdos nav izsakāms, – tas brīnumainais, kas caurvij Imanta Kalniņa mūziku un kas pašus mūziķus savstarpēji saista šajā kopīgi radītajā mūzikā. Pirms neilga laika tiekoties ar komponistu, jaunie mūziķi viņu iepazīstinājuši ar savu skatījumu, atskaņojot “Nepāriet” izdoto albumu “Pāri”. I. Kalniņš bijis saviļņots, ka viņa mūzika joprojām dzīvo un tā atradusi jaunu skanējumu. 

J. Šipkēvics uzskata, ka atklāt koncerttūri Valkā ir īpašs notikums, jo Valka saistās ar daudziem nozīmīgiem Latvijas valsts dibināšanas notikumiem, tāpēc mūziķiem būs tas gods kāpt uz vēsturiskās Valkas pilsētas kultūras nama skatuves. Pēc J. Šipkēvica teiktā, Valka ir īpaša pilsēta ar savu auru. Viņam ir pozitīva pieredze, pirms daudziem gadiem uzstājoties Valkā ar grupu “Cosmos”.
J. Šipkēvics aicina uz koncertu dažādu paaudžu Imanta Kalniņa mūzikas cienītājus – gan tos, kuri katru gadu apmeklē Imantdienas koncertus Cēsu Pils parkā, gan arī tos, kuri iecienījuši komponista klasisko mūziku. Laipni gaidīta arī jaunā paaudze, kura, ja neko nebūs dzirdējusi par Imanta Kalniņa daiļradi, varēs to iepazīt jaunā interpretējumā. 

“Kopīgi dosimies pa savām takām, brienot brikšņus un savā veidā arī riskējot,” atzīst J. Šipkēvics.
Biļetes uz koncertu var iegādāties koncerta norises vietā, “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

20191007-0824-nepariet-a3-valka-02-mazs.

Kultūra un Izklaide