Jērcēnmuižā būs “Leģendu nakts”

Oktobra nogale tradicionāli ir laiks, kad Latvijas Piļu un muižu asociācija rīko pasākumu “Leģendu nakts”, kurā pilis un muižas var iepazīt īpašā noskaņā.

Ik gadu “Leģendu naktī” durvis viesiem atver arī Jērcēnmuiža Strenču novadā. To plānots darīt arī šoruden 31. oktobrī, vienīgi saistībā ar valdības noteiktajiem stingrākajiem pulcēšanās ierobežojumiem pasākuma apmeklētājiem iepriekš jāpiesakās, zvanot uz tālruni 28645054 Jērcēnmuižas gidei Ilvijai Ķimsei, jo vietu skaits būs ierobežots. Jāseko arī līdzi notikumiem valstī, jo situācija ar pasākumu rīkošanu tikpat labi var mainīties.

Jērcēnmuižā 31. oktobrī apmeklētājiem būs iespēja aplūkot jērcēniešu novadnieka, Valmierā dzīvojošā Edgara Vaivada fotogrāfiju izstādi. Izstādi  Mednieku namā atklās pulksten 18 un to varēs apskatīt līdz janvārim.

Savukārt pulksten 19 Jērcēnmuižā  sāksies Aleksandra Čaka dzejas izrāde “Iedomu spoguļi” aktiera Mārtiņa Vilsona sniegumā.
Mārtiņš Vilsons, veidojot dzejas izrādi, no dzejoļu krājuma ”Iedomu spoguļi” daudzajiem slāņiem izraudzījies dažas galvenās līnijas, kas gluži kā dzīvē tā vai citādi visas sakņojas mīlestībā.

“Aleksandrs Čaks un dzejnieka daiļrade vēl arvien ir leģendu un nostāstu apvīta. Publika ar interesi uztver Čaka personību, dzīves krāsainību un viņa darbu īpašo, izteikti emocionālo noskaņu. Vairāki komponisti sarakstījuši mūziku Čaka dzejas rindām, kas ikreiz ieskanas krāšņāk un savdabīgāk. Ilgstoši dzejnieka daiļradei pievērsies arī aktieris Mārtiņš Vilsons,” teic kultūras pasākumu organizatore Jērcēnu pagastā Ginta Gailīte. 

27. oktobris ir Aleksandra Čaka dzimšanas diena.

Šogad “Leģendu naktī” piedalās astoņas pilis un muižas Vidzemē, piecas – Kurzemē un divas – Latgalē.

Kultūra un Izklaide