Kultūras dzīve Valkā pamazām uzņem apgriezienus

Valkas pilsētas kultūras nama darbinieki aicina iedzīvotājus laikus iegādāties biļetes uz pasākumiem maijā un jūnijā, jo valstī noteikto ierobežojumu dēļ biļešu skaits nebūs pārlieku liels.

Par to “Ziemeļlatvijai” stāsta pilsētas kultūras nama direktors Aivars Ikšelis. Viņš uzskata, ka tā kultūras dzīve, kas bangoja pirms “Covid-19” pandēmijas, vairs nekad neatgriezīsies vecajās sliedēs. Kultūras darbiniekiem arī ir pienācis laiks domāt neierastāk un šajā sarežģītajā situācijā meklēt jaunas iespējas. 

Pēc vairāk nekā divu mēnešu pārtraukuma nākampiektdien pilsētas kultūras namā notiks koncerts “Zem viena jumta”. Interesējoties, vai iedzīvotāji uz šo pasākumu iegādājas salīdzinoši dārgās biļetes, A. Ikšelis atbild apstiprinoši, atgādinot, ka uz koncertu tiek pārdotas vien 25 ieejas biļetes. Tas tāpēc, ka noteiktie ierobežojumi paredz, ka publiskos pasākumos slēgtās telpās, ievērojot distancēšanos, var pulcēties ne vairāk kā 25 cilvēki. Vietējās kultūras dzīves organizatori jau ir padomājuši par Līgo svētku svinēšanu jūnijā. A. Ikšelis stāsta, ka pirmdien, 22. jūnijā, brīvdabas estrādē Cēsu teātra aktieri izrādīs latviešu dramaturga Ādolfa Alunāna lugu “Mucenieks un Muceniece”. Kultūras nama kasē jau var iegādāties biļetes uz šo teātra izrādi. 

“Biļetes pērk labi. Pašlaik esam plānojuši pārdot simts biļetes, bet, ja līdz Līgo svētkiem būs kādi jauni ierobežojumi, attiecīgi rīkosimies un sniegsim informāciju,” norāda A. Ikšelis.

22. jūnijā rīta pusē pilsētā, pie veikala “Oļupe”, iedzīvotājus priecēs vietējā dziesmu draugu kopa “Nāburgi”. “Ziemeļlatvija” atgādina, ka šī tradīcija jau bija vietējo iemīļota, bet pēdējos gados tā tika pārtraukta, bet nu atkal pilsētā skanēs Līgo dziesmas.

Kultūra un Izklaide