Maijā beigās Valkā uzstāsies modernā folka duets "Pastkaste"

Piektdien, 29. maijā, plkst.19.00 Valkas pilsētas kultūras namā koncertu "Zem viena jumta" sniegs modernā folka dueta "Pastakaste". 

Duetā "Pastakaste" darbojas divi daudzpusīgi un sirdsgudri mūziķi – Andrejs Grimms (arī grupu "Autobuss debesīs", "Raxtu raxti" , "Nepieradinātā folka orķestris" dalībnieks)  un folkloras zinātāja  Mare Ābele.

Koncerts “Zem viena jumta” būs aizkustinošs, bezgala mājīgs un prieka pilns ceļojums latviešu mūzikā.

Izrādās, ar latvieša pasi un pārliecību tepat apkārt dzīvo arī cilvēki, kuru izcelsme sakņojas tālumā, bet dzīve atvedusi šeit, bagātinot šīs zemes kultūrtelpu.

Ne tikai latviešu, bet arī krievu, baltkrievu, poļu, lietuviešu, igauņu, ukraiņu, pat lībiešu, ebreju, vācu, franču, tālo japāņu un brazīļu dziesmas un ritmi skan, modinot un aizmidzinot bērnus, pie tām draudzīgi dejo atšķirīgu uzskatu cilvēki, tās palīdzējušas un palīdz sadzīvot paaudzēm. Kaut arī tik dažādas izcelsmes, šīs melodijas veido to, ko pazīstam kā neatkārtojamo un raibo Latviju.

 

Mūziķis Andrejs Grimms (ģitāra, vijole, melodika) un folkloriste Mare Ābele (mandolīna, balss, dūdas) atklās, kādas līdzības slēpj krievu “Korobuška” un latviešu “Ai, jūs, rudzi”, izsekos, kā “Melnās panteras” melodija, dziedāta Amerikā, Krievijā, Izraēlā, nokļuvusi līdz pat Latvijai, kas kopīgs franču sieram ar mikseri, kāpēc austriešiem tik mīļš ir “Astrīdas valsis” un kādiem karaļiem un kāpēc sacerētas “gultas” un “trepju” mazurkas.

20200511-1318-afisa-pastkaste-mazs.jpg

Kultūra un Izklaide