Muzejs Mēru muižā strādā arī sestdienās

Neskatoties uz to, ka Smiltenes novada muzejs Mēru muižā «Covid-19» pandēmijas dēļ pavasarī vairākus mēnešus bija slēgts apmeklētājiem, ekskursantu skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, nav samazinājies. Gluži pretēji – pieprasījuma dēļ muzejs arī oktobrī strādā pēc vasaras sezonas grafika un apmeklētājus uzņem ne vien katru darba dienu, bet arī sestdienās.

Smiltenes novada muzeja vadītāja Ieva Miķe laikrakstam stāsta, ka esošā situācija valstī un pasaulē ir mainījusi iedzīvotāju ceļošanas paradumus. «Arī mēs izjūtam, ka daudz vairāk cilvēku ceļo pa Latviju, apbraukājot vietējos tūrisma apskates un kultūrvēsturiskos objektus. Vēl interesanti ir tas, ka apmeklētāju skaits ir palielinājies darba dienās. Brauc no visas Latvijas, vasarā vairāk tās bija grupas, šobrīd individuāli ģimenes lokā vai nelielās kompānijās,» atklāj I. Miķe. Tagad iedzīvotājiem jāņem vērā epidemioloģiskās drošības prasības – apmeklējot muzeju, ir jālieto sejas maskas.

Smiltenes novada muzejs katru darba dienu ir atvērts no pulksten 9 līdz 16, oktobrī arī sestdienās no pulksten 10 līdz 14. Līdz pat 16. novembrim tajā ir apskatāma mākslinieka Aleksandra Luhaera gleznu izstāde, kas veltīta Smiltenes simtgadei.

Kultūra un Izklaide