Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novados līgos lustīgi

Jau šovakar, 21. jūnijā, Smiltenes novadā ar aktivitātēm Smiltenes un Brantu pagastos sāksies Līgo svētku svinēšana.

Starp dziesmām, dejām un ugunskuru neparasti notikumi gaidāmi Jeberlejas estrādē Blomes pagastā. Neizpaliks arī tradicionālais Jāņu ielīgošanas tirdziņš Smiltenē. “Ziemeļlatvija” jau rakstīja par gaidāmajiem notikumiem Valkas novadā un Strenču pusē, tagad publicējam Smiltenes novadā paredzēto pasākumu kalendāru.

Atgādinām vēl, ka 23. jūnijā Valkas brīvdabas estrādē jau otro reizi notiks grandioza Līgo svinēšana kopā ar igauņiem Jāņu ballē. Pulksten 20 to ieskandinās kapela “Valka vālē”. Pulksten 21 būs grupas “Baritoni” koncerts, bet pulksten 22 sāksies balle, kurā spēlēs grupa “Baltie lāči”, Elizabete Zagorska & MSO band un grupas “S.E.K.S” un “Topeltmäng” no Igaunijas.


Uzziņai
Smiltenes un Brantu pagastā: 

21. jūnijā pulksten 18 ekskursija uz Brantu muižu, tās apkārtni, iepazīšanās ar muižas saimnieci un saimnieku. Programmā – “Muižas stāsti” un kungu tortes degustēšana. Izbraukšana pulksten 17.40 no pieturvietas blakus bijušajai kafejnīcai “Mūza”. Atgriešanās pulksten 19.30. Pieteikšanās ekskursijai, zvanot uz 26405258. Uz muižu var doties arī ar savu transportu. Pulksten 19 radošās darbnīcas: ziedu vainaga pīšana (līdzi jāņem ziedi) kopā ar Līgu Reiteri, ozolu vītenes vīšana un pūdeles pušķošana kopā ar Dzintru Sābuli un enerģētiskā sausā pirtnīca ar Annu Luteri. 

Pulksten 20 Kalnamuižā pie “Kalna ligzdas” 3D zīmējumu atklāšana. Pulksten 22 Līgo kalnā saulgriežu ugunskura iedegšana ar Līgu Reiteri un Smiltenes folkloras kopu “Rudzupuķes”, latvju danči un dziesmas kopā ar Trikātas kapelu “Abulmalas burlakas”, pūdeles iedegšana un pacelšana, sievu ugunskura rituāls ar Līgu Reiteri, uguns plosta peldināšana Tepera ezerā, nakts pelde un dziesmas un sarunas pie ugunskura, līdz saulīte sāks rotāties.

Blomes pagastā: 

Sākoties vasarai, ir atsākusies arī aktīvā zāles pļaušanas sezona. Blomes pagasta pārvalde aicina ikvienu novadnieku 22. jūnijā pulksten 15 brīvdabas estrādē “Jeberleja” piedalīties mauriņa traktoru sacensībās, padarot šo sezonu interesantāku un aizraujošāku. Sacensībās var piedalīties jebkura ražotāja mauriņa traktors vai raiders, kurš atbilst sekojošām prasībām – ir darba kārtībā esoša zāles pļaušanas iekārta; motora jauda nepārsniedz 25 Hp vai 18.5 kW; nav pārbūves pazīmju un tas atbilst ražotāja rūpnieciskajam vizuālajam izskatam.

Dalībniekiem būs jāveic dažādi veiklības braucieni ar laika kontroli. Sacensību dalībnieku tehnika tiks dalīta un vērtēta pa klasēm – mauriņa traktori, raideri, “0” apgrieziena traktori. Plašāka informācija, zvanot uz 26420044. Dalībnieki, ne jaunāki par 16 gadiem, aicināti pieteikties līdz 21. jūnijam, rakstot uz e-pastu [email protected].

22. jūnijā pulksten 20 Jeberlejas estrādē koncertizrāde “Jāņu pušķis” (A. Grīniece), pēc izrādes zaļumballe ar grupu “Mākoņstūmēji”.

Smiltenē: 

22. jūnijā no pulksten 10 līdz 15 visi aicināti uz Jāņu ielīgošanas tirdziņu, kas notiks Atmodas ielā pie Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” un Baznīcas laukumā.
23. jūnijā pulksten 22 Jāņukalna estrādē Līgo nakts zaļumballe ar grupu “Lauku muzikanti”. 

Launkalnes pagastā: 

22. jūnijā pulksten 20 skvēriņā pie Launkalnes tautas nama Līgo svētku koncerts kopā ar Igauņu ģimeni. Ērtākai sēdēšanai var paņemt līdzi sedziņu, lietus gadījumā koncerts notiks Launkalnes tautas namā.

Kultūra un Izklaide