Palīdzēs ugunsnelaimē cietušajai Tēbergu ģimenei no Strenčiem

Šovakar, 7. februārī, pulksten 19 Strenču novada Kultūras centrā biedrība “Kāre” aicina uz kādu īpašu labdarības koncertu “...ar gaismu sasildīt...”.

“Kopīgi palīdzēsim ugunsgrēka nelaimē cietušajai Tēbergu ģimenei. Katra cilvēka mazāks vai lielāks ziedojums ļaus pēc iespējas ātrāk ģimenei izremontēt dzīvokli, iegādāties nepieciešamās lietas un atsākt ierasto dzīvi,” teic Strenču novada Kultūras centra vadītājas vietniece Sarmīte Caune.

Koncerta īpašie viesi būs grupas “Framest” dalībnieki Rūta Dūduma -Ķirse un Jānis Ķirsis. Uzstāsies arī Strenču pūtēju orķestris, jauktais koris “Rītu puse”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Tīne” un mazie dejotāji, vokālā studija “Notiņas” un kamerkoris “Kaķi” no Valmieras, dziesminieks Mikus Frišvelds un Solvitas Tēbergas bijušais audzēknis Roberts Krūmiņš kopā ar Strenču mūzikas skolas pedagogu Jāni Jansonu. Pasākumu vadīs Amanda Paegle un Ģirts Rāviņš.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka janvāra vidū ugunsgrēks izcēlās divstāvu dzīvojamā mājā Trikātas ielā. Ugunsnelaime sākās Tēbergu ģimenes trīsistabu dzīvoklī – izdega viena istaba, bet jāremontē  viss dzīvoklis, jo tas ir piekvēpis līdz pat katram mazākajam stūrītim, “Ziemeļlatvijai” stāsta Solvita Tēberga.

Šobrīd četru cilvēku lielā Tēbergu ģimene – divi pieaugušie un divi bērni – uz laiku izmitināti Strenču novada vidusskolā, skolas dienesta dzīvoklī, līdz varēs atgriezties paši savās mājās.

Ideja par labdarības koncertu radās Strenču novada Kultūras centram un vietējiem amatiermākslas kolektīviem. “Solvita vairākus gadus bija Strenču kultūras nama vadītāja, kopā ar savu dzīvesbiedru Rolandu ilgus gadus dejoja vidējās paaudzes deju kolektīvā “Tīne” un tagad dzied korī “Rītu puse”. Tāpēc arī vēlējāmies viņus atbalstīt. Kurš tad vēl, ja ne mēs?” uzsver S. Caune.

Jau tagad Solvita Tēberga savas ģimenes vārdā teic vislielāko paldies visiem daudzajiem cilvēkiem, kuri viņus atbalstījuši – gan materiāli, gan morāli, gan ar padomu, gan lūgšanās.

“Ir grūti, – bērni jautā, kad būsim mājās, taču mēs nedrīkstam ļauties skumjām un bezcerībai, jo tas nodotu cilvēkus, kuri mums palīdz. Mūs atbalsta radi, draugi, kaimiņi, kolēģi, arī cilvēki, kurus pat vaigā neesam redzējuši. Mēs esam ļoti pateicīgi katram par atbalstu. Tā ir mūsu bezgalīga pateicība viņiem. Šobrīd atrodamies mīlestības viducī. Kad uzzināju, ka Strenčos būs šis labdarības koncerts, bija ļoti grūti to pieņemt, jo ir grūti lūgt palīdzību. Parasti mēs esam bijuši tie, kas labprāt dod. Tagad mūsu ģimene mācās pieņemt palīdzību,  un caur to tiekam dziedināti,” atzīst S. Tēberga.

Solvita un Rolands Tēbergi ir Strenču luterāņu draudzes locekļi, Rolands ir šās draudzes priekšnieks, un viņus stiprina arī paļaušanās uz Dievu.

“Dievs mūs mīl un stiprina, jo caur šo nelaimi esam ieguvuši daudz mīlestības un uzmanības no apkārtējiem cilvēkiem. Un, galvenais, esam dzīvi. Manta atgriezīsies, un viss būs labi!” tic S. Tēberga.

20200207-1023-146989-5e2e9cf61d21c.jpg

Kultūra un Izklaide