Palsmanē paldies ziedotājiem teiks ar dzeju

Aktīvākie Palsmanes pagasta iedzīvotāji turpina tradīciju ar mākslas palīdzību uzrunāt sabiedrību, aicinot ziedot Palsmanes evaņģēliski luteriskās baznīcas vēsturisko logu jeb groplogu atjaunošanai.

Šovasar baznīcā jau notika vakara mūzikas koncerts, kurā uzstājās pašu un kaimiņu pagastu iedzīvotāji, lai vāktu ziedojumus dievnama groplogu restaurācijai.

Savukārt šo piektdien, 18. septembrī, pulksten 18 Palsmanes luterāņu baznīcā ar tādu pašu ziedojumu vākšanas mērķi sāksies dzejas vakars “…ar lapām augšup…”. Tajā savu dzeju lasīs Palsmanes pagasta iedzīvotāji un cilvēki, kuriem dzimtās saknes ir Palsmanes pagastā. Uzstāties aicināti: Marika Svīķe, Iveta Reinsone, Vaida Namniece, Līga Krieviņa, Dace Purvlīce, Inga Lazdiņa, Edīte Baltiņa, Kristīne Pēča, Dzintars Zvaigzne un Gints Kukainis, turklāt Dace Purvlīce un Inga Lazdiņa dziedās savas dziesmas.

“Viņi ir mums zināmie palsmanieši un ar Palsmanes pagastu saistītie cilvēki, kuri raksta dzeju. Ja ir vēl kāds, kuru neesam apzinājuši, mīļi lūgts pievienoties,” teic Palsmanes pagasta biedrības “Māsas Veronikas” pārstāve Inita Zaharčuka un organizatoru vārdā teic paldies visiem, kuri jau ziedojuši, lai arī turpmāk baznīcas “acis” uz pasauli būtu vēsturiskie groplogi.

Uz dzejas vakaru aicināts ikviens interesents. Interesentiem Palsmanes luterāņu baznīca apskatei būs atvērta jau no pulksten 16. Pasākums tiks fotografēts un filmēts.

Dzejas vakaru organizē Palsmanes pagasta nevalstiskās organizācijas – “Māsas Veronikas”, “Spēkavots”, Palsmanes pagasta Pieaugušo tālākizglītības centrs, kā arī Palsmanes pagasta bibliotēka, kultūras nams un pagasta pārvalde. Idejas autore ir dzejniece Marika Svīķe.

Arī šoreiz ieeja pasākumā būs par ziedojumu Palsmanes baznīcas veco, kritiskā stāvoklī esošo groplogu restaurācijai (tie ir logi, kuru vērtnes ievietotas masīvā profilā taisnās, vienkāršās gropēs).

Šovasar jūlijā dievnamā notikušajā vakara mūzikas koncertā šim mērķim atsaucīgi cilvēki saziedoja pavisam 840 eiro, bet vēlāk notikušajos kapusvētkos Palsmanes kapsētā – 906 eiro. 

Lai atjaunotu Palsmanes luterāņu baznīcas groplogus, ir nepieciešami 12 200 eiro.

Kultūra un Izklaide