Palsmanes amatierteātris iestudē izrādi ģimenei

Visticamāk, maz ir tādu cilvēku, kuri nezina,  kas ir Vinnijs Pūks – labsirdīgais lācis no Septiņjūdžu meža, kuram ļoti garšo medus un kuram  ir labi draugi: Sivēns, Ēzelītis Iā, ķenguriene Kenga ar savu Mazulīti Rū un citi.

Savu stāstu par Vinniju Pūku un viņa draugiem ar nosaukumu “Ekspotīcija un citi noteikumi” iestudējis Palsmanes pagasta amatierteātris “Randiņš”. Pirmizrāde šim iestudējumam būs pavisam drīz – šo sestdien, 31. oktobrī, pulksten 15 Palsmanes kultūras namā.

Ievēros lielu piesardzību

Palsmanes kultūras nama vadītāja Aija Zeibote uzsver, ka  tiks ievēroti visi valdības noteiktie “Covid-19” izplatības ierobežošanas pasākumi. 

Interesentiem ieteicams pieteikties un biļetes uz izrādi iegādāties iepriekš Palsmanes kultūras namā, jo vietu skaits zālē būs ierobežots. Sēdvietas būs personalizētas. Skatītājiem jālieto mutes un deguna aizsegi. Uz izrādi vēlams ierasties savlaicīgi, lai vestibilā nenotiktu drūzmēšanās. Tas būs viencēliens, tādēļ izpaliks cilvēku pulcēšanās starpbrīdī.

Biļetes tika rezervētas jau šās nedēļas sākumā, tātad cilvēkiem vēlme redzēt teātri ir lielāka par bažām “Covid-19” izplatības dēļ.
“Visur visu atceļ, bet mēs, dullie, taisām pirmizrādi!” “Ziemeļlatvijai” teic Palsmanes amatierteātra režisore Ilze Roķe. Teātra kolektīvs tomēr vēlas sagādāt cilvēkiem pozitīvas emocijas šajā laikā, piedāvājot izrādi visai ģimenei un arī parādot sava darba rezultātu, jo aktieri mēģinājumos strādājuši jau kopš augusta. 

“Jau no pavasara bijām labā kondīcijā, bet tad sākās ārkārtas situācija, mēģinājumi nenotika,  aktieriem teksti jau piemirsti un darbība arī. Augustā sākām ainas veidot no jauna. Gribējām izrādi parādīt septembrī, kad vēl nebija sākušies “Covid-19” dēļ noteiktie ierobežojumi, bet tad mūsu Pūkam atgadījās veselības problēmas,” stāsta režisore Ilze Roķe.

Viņai izrāde “Ekspotīcija un citi noteikumi” ir debija režijā.

Lai ģimene atpūstos kopā

Iestudējuma pamatā ir motīvi no Alana Aleksandra Milna grāmatas “Vinnijs Pūks un viņa draugi”. Mežs, kurā mājo labsirdīgais lācītis Vinnijs Pūks, ir visvisādu pārsteigumu, piedzīvojumu un pārpratumu pilns. Pūks un viņa draugi nokļūst dažādās neticamās ķibelēs, sākot ar kāpšanu bišu kokā, ekspotīciju uz Ziemeļpolu un beidzot ar Pucmājas atrašanu. 

Līksmi un skumīgi, čakli un laiski, staigājoši, rāpojoši un lidojoši, bet vienmēr asprātīgi – tādi ir šī darba tēli. 

Izrādei “Ekspotīcija un citi noteikumi” scenāriju uzrakstījusi Ilze Roķe. Tas nebūs precīzs grāmatas atstāsts, tādēļ skatītājus, kuri zina stāstus par Vinniju Pūku un viņa draugiem, gaidīs pārsteigumi.

Izrādē piedalās aktieri: Mārīte Rozīte (Vinnijs Pūks), Linda Ozola (Sivēns), Anda Bērtiņa (Kristofers Robins), Ārija Valdmane (Kenga), Vija Glāzere (Rū), Guntis Puriņš (Trusītis), Aira Antēna (Tīģeris), Ilze Roķe (Ēzelītis Iā), Līga Ciemiņa (Pūce).  Izrādes scenogrāfija ir Gunta Puriņa pārziņā. Par muzikālo noformējumu parūpējies Jānis Glāzers. Izrādē skanēs arī viņa sacerētās dziesmas.

“Mūsu teātrim jau bija laba pieredze, iestudējot izrādi visai ģimenei par Karlsonu. Izdomājām turpināt, šoreiz ar Vinniju Pūku, lai ir, ko redzēt visai ģimenei, lai var atnākt vecāki un bērni kopā un izbaudīt vakaru,” teic Ilze Roķe.

20201030-1652-palsmane-ekspoticija.jpg

Kultūra un Izklaide