Pārceļ mākslas un amatniecības izstādi Mēru muižā

Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” vadītāja Liene Strazdiņa paziņo, ka uz nenoteiktu laiku atcelta mākslas un amatniecības izstāde “Ziedi krāsā un kompozīcijā greznos un smalkos izstrādājumos”.

“Lēmumu pieņēmām saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju un noteiktajiem ierobežojumiem. Plānotais izstādes norises laiks – no 23. maija līdz 1. augustam Smiltenes novada muzejā Mēru muižā. Tiklīdz esošā situācija valstī to ļaus, izstāde tiks atkārtoti izsludināta,” laikrakstam stāsta izstādes rīkotāja Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” (TLMS) vadītāja.

Plānotās izstādes “Ziedi krāsā un kompozīcijā greznos un smalkos izstrādājumos” uzdevums bija radīt jaunus darbus, veidojot tādus krāsu salikumus un kompozīciju, kas asociējas ar Latvijā sastopamajiem ziediem. Darbu autoriem jāvēro ziedi, to forma, uzbūve, krāsas un to pārejas, tekstūras un kāds vai visi šie elementi ir jāieliek darbos, ko autors uzskata par smalku un greznu – vai nu rakstu, tehnikas, vai materiālu ziņā.

L. Strazdiņa informē, ka vairāki brīnišķīgi darbi jau bija iesniegti. Viņa mudina pārējos dalībniekus turpināt iesākto, jo izstāde būs, tikai citā laikā. “Noteikti izmantojiet šo papildu laiku, lai radītu jaunus mākslas, amatniecības un daiļamatniecības darbus, kuru iedvesma ir ziedi. Šī ir iespēja pieteikties arī tiem, kas to nebija paguvuši izdarīt līdz šim. Ja nepieciešams kāds padoms, droši rakstiet un zvaniet uz 25455507. Lai arī strādājam attālināti, esam sagatavojušas dažādus materiālus un video, kas var būt noderīgi jums ne tikai aušanā, bet arī citos rokdarbu veidos,” saka TLMS vadītāja L. Strazdiņa.

“Ziemeļlatvija” atgādina, ka darbus izstādei ir aicināti iesniegt rokdarbnieki, tautas mākslas meistari, amatnieki, mākslinieki un dizaineri, kas iedvesmojas tradicionālajā tautas kultūrā un mākslā. Jau gadu simtiem ziedi ir iedvesmojuši māksliniekus un viņu daiļradi, arī šajā izstādē tiek meklēts nacionālais kods, kur darbi, krāsu salikumi un kompozīcijas ritmi radīti asociācijās ar Latvijā sastopamiem ziediem.

Kultūra un Izklaide