Piedalīšanos “Puķītēs” uztver kā godu

“Cik daiļi ziedlapiņas nomet roze, / Jau atkal Tevī apmaldījos es, / Jo nepazīstu tavās puķu dobēs / Vairs visas tevis sētās puķītes...”

Ar šiem dzejnieces Marikas Svīķes vārdiem sākas, iespējams, viena no pēdējām viņas radītajām dziesmām “Puķītes”, kas nu rod ceļu pie sava klausītāja.

Par solistiem jautājumu pat nebija

Dziesmas “Puķītes” videoklipa prezentācija uz lielā ekrāna notika aizvadītajā nedēļā Smiltenē, pie Smiltenes novada Kultūras centra, klāt esot klipa idejas autoram, režisoram, filmētājam un Marikas dziesmas aranžētājam Jānim Krūmiņam, dziesmas izpildītājiem – solistiem Kristīnei Ivanei un Jānim Žagariņam, Smiltenes novada Kultūras centra sieviešu vokālajam ansambļa “Iedvesma” dalībniecēm  un Marikas dzīvesbiedram Vilnim Svīķim.

Dziesmas videoklips jūnija sākumā tika filmēts Marikas dzimtajās mājās Palsmanes pagasta “Pakalnēs”, kur dzīvo viņas mamma Inta.
Par pamatu aranžējumam ņemts Marikas dziedājums, ko viņa pērnā gada nogalē ierakstīja telefonā vienā no pēdējām reizēm, kad bija slimnīcā. Jānis vēlējās, lai pēc skumjā notikuma – ievērojamās Smiltenes novada dzejnieces Marikas Svīķes aiziešanas mūžībā, kas notika šogad 18. februārī,  ļaudīm paliktu pēc iespējas vairāk no viņas radošā devuma.

“Marikas ilggadējais skatuves partneris Jānis Žagariņš man atsūtīja telefona ierakstu ar Marikas dziedājumu... Te ir materiāls, nodomāju.  Tad arī man radās doma veidot šo dziesmu kā duetu. Par solistu kandidatūrām jautājumu nebija, mūziķis Jānis Žagariņš ar Mariku kopā daudz koncertējis, sieviešu vokālo ansambli “Iedvesma” vadu es, “Iedvesmā” dzied Marita (Marita Timermane – redakcijas piezīme), kuras meita ir dziedātāja  Kristīne Ivane,” teic Jānis Krūmiņš.

Viņš saka paldies visiem, kuri iesaistījās dziesmas videoklipa veidošanā, kā arī pateicas Smiltenes novada domei par līdzfinansējuma piešķiršanu šim projektam.

“Ļoti patīk rezultāts. Videoklips izveidots ļoti profesionāli,” tā paveikto vērtē dziedātāja Kristīne Ivane – smilteniešu novadniece, kas tagad dzīvo Ulbrokā un kopā ar vīru Gati Ivanu muzicē grupā “Crazy Daisy”.

“Kad man jautāja, vai es būtu ar mieru strādāt pie  Marikas pēdējās dziesmas, ne mirkli  nešaubījos, pat neprasīju, kas vēl piedalās un kāds ir mērķis. Tā man bija pēdējā goda izrādīšana Marikai – nodziedāt viņas dziesmu, viņas tekstu. Ir jauki, ka mums ir talantīgi smiltenieši, kuri iznes saulītē citu smilteniešu talantu. Domāju, Marika šodien ar mums lepojas,” pēc dziesmas “Puķītes” videoklipa noskatīšanās “Ziemeļlatvijai” atzina Kristīne Ivane.

Aizies uz “Latvijas Sirdsdziesmu”

Pasākumā klāt bija arī Vilnis Svīķis, kurš aktīvi iesaistījās arī videoklipa filmēšanas procesā. “Dziesma ir vienkārša, jautra, dzīvi apliecinoša, kā jau visas Marikas dziesmas. Marika dzīvi gribēja vieglu, bet ne jau katrreiz tāda iznāk,” teic Vilnis. 

Gan viņš, gan mūziķis Jānis Žagariņš, gan citi videoklipa veidošanā iesaistītie uzsver, ka Marika šo savas dziesmas “Puķītes” palaišanu tautās bija pelnījusi. 

“Jānis Krūmiņš ir malacis, ka to uzņēmās un izdarīja. Sākumā man bija pārsteigums, – viņš vienā dienā man zvana, – sak, brauc šurp, rakstām iekšā! Tu ko? Es ne to meldiņu biju nosēdinājis sev, nekā. Iemācījāmies, nodziedājām, un tagad ir prieks,” atzīst mūziķis Jānis Žagariņš, kuram kopā ar Mariku bijušas vairāk nekā 100 uzstāšanās.

Drīz dziesma “Puķītes” (vārdu un mūzikas autore Marika Svīķe) tiks nosūtīta TV Latvijas šlāgerkanālam un iesniegta “Latvijas Sirdsdziesmai”.

Kultūra un Izklaide