Pirms Līgo svētkiem Valkas brīvdabas estrādē viesosies Cēsu teātris ar izrādi “Mucenieks un Muceniece”

Valkas pilsētas brīvdabas estrādē 22.jūnijā plkst.19.00 ar dziesmu spēli "Mucenieks un Muceniece" viesosies Cēsu teātris. Iestudējuma režisore - Edīte Siļķēna. Izrādē skan Raimonda Paula 1983. gadā sarakstītā mūzika.

Cēsu teātris ar šo iestudējumu vēlas dinamiskā, laikmetīgā veidā ar kustību, dziesmu un daudzveidīgu izrādes elementu spēli piešķirt jaunu skatījumu uz latviešu dramaturģijas klasiku. Līdztekus mākslinieciskai vērtībai, aktieri skatītājiem vēlas dot lielu teātra pozitīvisma, mūzikas, kustību un jautrības devu, izceļot skaistāko ikviena cilvēka dzīvē – mīlestību.

Lugas sižets it kā vienkāršs: Dundurnieks vēlas apprecēt mucenieci Grietiņu, kas mīl savu darbinieku Jāni. Jānis arī mīl Grietiņu, bet nespēj viņai atzīties savās jūtās un mokās nepamatotā greizsirdībā uz Dundurnieku. Mīlestība var realizēties tikai, pateicoties apstākļu sakritībai un Jāņa draugam Mārtiņam, kas izrādē ir vienīgā skaidri un saprātīgi domājošā persona.

Lai arī Ā. Alunāns lugu rakstījis pavisam nelielam aktieru ansamblim, Cēsu teātra izrādē uz skatuves redzēsiet visus teātra trupas aktierus, gandrīz 30 cilvēkus, kuri oriģinālā veidā iejutīsies "dzīvo dekorāciju" lomās.

Skanēs mūzika, dziesmas, būs dejas, bet pāri visam - Ādolfa Alunāna meistarīgi savītais sižeta risinājums ar dzirkstošiem jokiem, kas nav zaudējuši savu aktualitāti arī šobrīd.

Mūzika izrādē tiek spēlēta "dzīvajā", ar sintezatoru darbojas dziesmu aranžētājs Juris Krūze, kur cenšas izjust izrādes noskaņu, veidojot katrai izrādei raksturīgo muzikālo papildinājumu un paspilgtinājumu.

Ieeja - 5 eiro.

Uzmanību! Biļetes uz izrādi jāiegādājas iepriekš Valkas pilsētas kultūras namā, jo, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, estrādē biļetes netirgos!

20200521-1404-afisa-mm1-mazs.jpg

Kultūra un Izklaide