Plāņos – atkaltikšanās svētki

Nākamo sestdien, 14. septembrī, svētki ar moto “Atkaltikšanās” būs Strenču novada Plāņos. Uz tiem aicināti gan vietējie iedzīvotāji, gan viesi no tuvākas un tālākas apkārtnes.

Tā būs Plāņu diena tradicionālo Strenču novada dienu ietvaros. Programmā piedāvātie pasākumi būs bez ieejas maksas.
No pulksten 16 līdz aptuveni  17 Plāņu bibliotēkā varēs apskatīt izstādi “Plāņi laika griezumā”, kurā apkopoti dažādi novadpētniecības materiāli, un mednieku kluba “Plāņi”  valdes priekšsēdētāja Māra Jurjāna dabas fotogrāfijas.
“Tas ir mans hobijs, kas iet līdzi medībām. Safotografēts un safilmēts ir daudz, jo gadās skaisti kadri un satikšanās ar dzīvniekiem,” “Ziemeļlatvijai” stāsta Māris Jurjāns.

Savukārt izstādē “Plāņi laika griezumā” Plāņu pagasta bibliotēkas vadītāja Daina Rezgale piedāvā ieskatu pagasta vēsturē – gan, piemēram, kādas skolas tur bijušas, gan, kādu ievērojamu cilvēku  dzīves stāsts ir saistīts ar Plāņiem. Piemēram, savdabīga, maz zināma personība ir folklorists Kārlis Jansons. Arī par viņu varēs uzzināt šajā izstādē. Kārlim Jansonam ir veltīts Plāņu bibliotēkas stāsts, ko Daina Rezgale iesniedza  konkursā “Mūsu stāsti Latvijas simtgadei”, Konkursu rīkoja Valkas novada Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Smiltenes novada bibliotēku un Strenču pilsētas bibliotēku.

Abas izstādes Plāņu bibliotēkā varēs apskatīt visu septembri iestādes darba laikā.

Svētkus Plāņos 14. septembrī turpinās Strenču novada pašdarbības kolektīvu koncerts, kas pulksten 17 sāksies pie tautas nama. Tiek solīti arī pārsteigumi.

Pulksten 18.30 tautas namā uzstāsies māsas Legzdiņas. Savu dzeju lasīs dzejniece Smaida Maskina, kādreizējā Plāņu pagasta iedzīvotāja, kura savulaik pārcēlās uz Smilteni.  

Pulksten 20 sāksies balle. Spēlēs “Roziņš un Co”. Līdzi vēlams ņemt nelielu groziņu.

Kultūra un Izklaide