Pūtēju orķestrim godalga virtuālajā konkursā

Smiltenes novada Kultūras centra jauniešu pūtēju orķestris (diriģenti Pēteris Vilks, Jānis Silakalns) ieguvis 3. vietu  XXIV starptautiskajā pūtēju orķestru, pūtēju ansambļu un bigbendu festivālā, kas nesen notika Polijā, Lobezā.

Festivāls šogad noritēja attālinātā formātā dažādās kategorijās. Katram kolektīvam bija jāiesūta videoieraksti ar maksimāli pieļaujamiem diviem skaņdarbiem, viens no tiem – savas valsts komponista darbs. 

Konkurss tika vērtēts pēc vairākiem kritērijiem: izpildījuma kvalitātes, skatuves kultūras, pūšam­instrumentu mūzikas tradīciju saglabāšanas, programmas mākslinieciskā snieguma. Video­priekš­­nesumus vērtēja starptautiska žūrija, tās sastāvā bija mākslinieki no Polijas, Beļģijas, Latvijas un Baltkrievijas.

Smiltenes novada Kultūras centra jauniešu pūtēju orķestris 3. vietu ieguva amatieru orķestru kategorijā. Diriģents Pēteris Vilks konkursam nosūtīja ierakstu no pūtēju orķestra 55 gadu jubilejas koncerta, kas Smiltenē notika 2016. gada martā, konkursam izvēloties divus koncertā izpildītos skaņdarbus –  Raita Rēriha fantāziju “Pūt, vējiņi” un Vitorio Monti “Czardas”. 

Šogad Smiltenes pūtēju orķestrim aprit 60 gadi, taču jubilejas koncerta, iespējams, nebūs valstī noteikto ierobežojumu dēļ, kas apturējuši arī amatiermākslas kolektīvu darbu mēģinājumos.

“Ir jāpaiet aptuveni pusgadam, lai atgūtu līmeni un sagatavotu koncerta  programmu, jo tas nav vienkārši. Šobrīd klātienē nedrīkstam mēģināt pat viens pret vienu. Vienīgais veids, kā noturēt orķestri kā kolektīvu, ir virtuālie ieraksti,” atzīst Pēteris Vilks.

Arī Smiltenes novada Kultūras centra pūtēju orķestris pērn rudenī piedalījās Latvijas virtuālā pūtēju orķestra videosveiciena veidošanā par godu valsts 102. dzimšanas dienai, ierakstot Imanta Kalniņa skaņdarbu “Pūt, vējiņi!”. Sveiciens Latvijas Republikas Neatkarības pasludināšanas dienas rītā tika publicēts “Facebook un “YouTube” kanālā.

Latvijas virtuālā pūtēju orķestra mūziķi, tai skaitā smiltenieši, radījuši veltījumu arī Maestro Raimondam Paulam jubilejā. Virtuālajā pūtēju orķestrī apvienojušies 27 orķestri no dažādām Latvijas vietām. 

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka šobrīd Smiltenes, Valkas, Valmieras, Cēsu un Dikļu pūtēju orķestri īsteno nākamo virtuālo projektu kopā ar četrām šlāgermūzikas grupām no Vidzemes. Jau drīzumā taps pirmais ieraksts – Smiltenes “Apvedceļa” hits “Zemenes”.

Kultūra un Izklaide