Sāk gatavoties mākslas un amatniecības izstādei “Koki gadalaikos – krāsā un kompozīcijā” 2021

Organizējoties jaunajai darba sezonai, Tautas lietišķās mākslas studija “Smiltene” aicina gatavoties mākslas un amatniecības izstādei “Koki gadalaikos – krāsā un kompozīcijā” 2021, kas norisināsies Smiltenes novada muzejā – Mēru muižā.

Mēs dzīvojam skaistākajā vietā uz Zemes, kur gadalaiki mijas viens par otru skaistāki. Daba ir tā, kas iedvesmo, spēcina, dziedē un priecē. Lai kādas ikdienas rūpes mūs māktu, dabas cikli nemainās  – katru gadu pavasaru rītos mostamies ar putnu čalām kokos, vasarā baudām reibinošo ziedu smaržu,  rudenī priecējam acis krāšņajās krāsu niansēs kokos, ziemā domājam par izturību un uzticību. Viss ir ciklisks, un dabas cikliskumu vislabāk varam novērot kokos.  Kokam ir simboliska nozīme visās pasaules kultūrās. Sakņodamies zemē, bet ar zariem tiekdamies debesīs, tas, gluži kā cilvēks, tiecas uz augšu – aug. Tāpat kā koki gadalaikos maināmies arī mēs. 

No kokiem var gūt (vai atdot) ne tikai enerģiju, bet arī iedvesmoties jaunu darbu radīšanai. Skat! Cik krāšņi rudenī krāsojas lapas! Kad lapas nokrīt, varam pievērst uzmanību koksnei, cik bagātīga faktūra un krāsu nianses! Pavasarī mostas daba un mostamies arī mēs – kā mazie pumpuri  izplaukst, kā pavasara saulīte spēlējas tikko plaukušajās lapās, kā vasarā pēc negaisa smaržo koks un lietus lāses lāso zaļajās lapās.  

Drīz koki tērpsies gada krāšņākajai modes skatei, tāpēc jau tagad aicinām doties dabā un gūt iedvesmu jauniem darbiem izstādei "Koki gadalaikos – krāsā un kompozīcijā”, līdztekus pievēršot uzmanību latviešu tautasdziesmām par kokiem. Kas zina, iespējams, Jūsu iedvesma un tautasdziesmā aprakstītais koks pavērs vēl ko neizzinātu Jūsu personības pašanalīzē. Kā jau minēts - tāpat kā koki augam arī mēs.

Kultūra un Izklaide