Sākusies biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra oktobra izrādēm

1. septembrī uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra oktobra repertuāra izrādēm.  Jau 2. oktobrī pirmizrādi piedzīvos Gunāra Priedes luga “Jaunākā brāļa vasara” Ineses Mičules režijā. Savukārt 9. oktobrī pirmizrāde Valmieras teātrī gaidāma Mārtiņa Eihes iestudētajai dramaturga Mārtina Makdonas melnajai komēdijai “Inišmoras leitnants”, kas ar lieliem panākumiem savu pirmo satikšanos ar skatītājiem aizvadīja šī gada Valmieras vasaras teātra festivālā. 

1955. gada 4. februāra rītā, pēc lugas “Jaunākā brāļa vasara” pirmizrādes Dailes teātrī, jaunais arhitekts Gunārs Priede pamostas kā slavens dramaturgs, aizsākot jaunu posmu latviešu literatūrā. 

Stāsts par jaunā Uģa Daugavieša vasaru, viņa veidošanos par personību un pārpratumi, ko veido jaunības maksimālisma sadursme ar dzīves realitāti, pirmā nelaimīgā mīlestība, skumjas, kļūdas un maldi, ir izaudzis no Gunāra Priedes paša personiskās dzīves pieredzes un vērojumiem. “Jaunākā brāļa vasara” kļuva par pirmo lugu, kas atspoguļoja padomju dzīves realitāti ar visu tās deformēto ideoloģiju, nebaidoties balansēt starp toreiz pieļaujamo un nepieļaujamo jaunu cilvēku redzējumā. Šī ir luga, kuru jauns cilvēks rakstījis jaunībai un līdzīgi, kā toreiz, izrādē uz Valmieras teātra Lielā zāles skatuves debitēs 6 jaunākās paaudzes aktieri.

Izrādes radošajā ansamblī arī scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ieva Veita-Breidaka un komponists Edgars Šubrovskis.

Lomās Sandis Runge, Diāna Krista Stafecka, Krišjānis Strods, Kārlis Freimanis, Uldis Sniķers, Ieva Puķe, Anna Nele Āboliņa, Meinards Liepiņš, Eduards Johansons, Katrīna Griga, Ieva Estere Barkāne, Mārtiņš Meiers, Krišjānis Salmiņš, Māra Mennika.

“Inišmoras leitnants” ir skarbu joku, pārpratumu un negaidītu pavērsienu caurvīta īru izcelsmes angļu dramaturga Mārtina Makdonas 2001. gadā sarakstīta melnā komēdija. Godalgotā luga iestudēta daudzviet pasaulē, tostarp arī Brodvejā. Viens no mūsdienu provokatīvākajiem dramaturgiem par savu darbu saka: “Es izvēlos robežu starp komēdiju un nežēlību, jo viena izgaismo otru. Mēs visi reizēm kļūstam nežēlīgi, vai ne? Un tāda ir drāma kopš grieķiem.”

Stāsts ir par kāda īru rīkļurāvēja mīlestību pret savu kaķi, kas ir stiprāka par mīlestību pret dzimteni, tēvu, māti un ģimeni. Neviens, kas būs darījis pāri Tomasiņam, nepaliks vesels pēc tam, kad par to būs dabūjis zināt Īru Nacionālās atbrīvošanas armijas leitnants Padriks. Gandrīz neviens.

Izrādes scenogrāfe Pamela Butāne, kostīmu māksliniece Ieva Veita-Breidaka, kustību konsultants Aigars Apinis, muzikālais noformējums Mārtiņš Meiers.

Lomās Aigars Apinis, Januss Johansons, Mārtiņš Liepa, Mārtiņš Meiers, Klinta Reinholde, Uldis Sniķers, Meinards Liepiņš.

Biļetes pieejamas Valmieras teātra un Biļešu paradīzes kasēs, kā arī www.vdt.lv.


Kultūra un Izklaide