Smiltenē dzeja asteru krāsās

“Dzimst vārdi asteru krāsās” – ar šādu moto šo svētdien, 13. septembrī, pulksten 15 Smiltenes novada Kultūras centra teātra zālē sāksies dzejas pasākums, uz kuru ielūdz  Smiltenes novada bibliotēka.

Aicināti visi interesenti. Ieeja ir bez maksas.

Pasākumā piedalīsies dzejnieces Elīna Kubuliņa-Vilne, Maija Eglīte, Gunta Drone, Dana Ozoliņa un Baiba Jaunzema. Vairākām no šīm dzejniecēm nesen ir iznākušas jaunas autorgrāmatas. Skanēs arī mūzika – pasākumā muzicēs  saksofonists Jānis Silakalns.

Septembris ir Dzejas dienu mēnesis un laiks, kad asteres dārzos ir pilnā plaukumā, tādēļ pasākuma nosaukumā ievīts arī šo ziedu vārds.
“Asteru nosaukums cēlies no grieķu vārda “astra”, kas nozīmē “zvaigzne”. Leģendās teikts, ka šie skaistie ziedi radušies no krītošo zvaigžņu putekļiem. Līdz ar krītošajām zvaigznēm rudenīgajos vakaros ir dzimušas arī mūsu Smiltenes novada dzejnieču pārdomas dzejas vārsmās par šim laikam aktuāliem tematiem. Ja vēlaties nedaudz apstāties ikdienas skrējienā, pakavēties pārdomās un veltīt mirkli dvēselei, atnāciet uz dzejas pasākumu “Dzimst vārdi asteru krāsās”,” Smiltenes novada bibliotēkas vārdā aicina vecākā bibliotekāre Sanita Lārmane.

20200910-0827-150656-5f51ff74c1ad7.jpg

Kultūra un Izklaide