Smiltenē norisināsies starptautiskā diriģentu nometne “Terra Mariana”

No 20. līdz 22. martam Smiltenē norisināsies Igaunijas un Latvijas diriģentu radošā nometne “Terra Mariana”. Nometne notiks Smiltenes novada Kultūras centrā, un tās izskaņā, 22. martā pulksten 16:00, gaidāms skanīgs svētku koncerts.

Pūtēju orķestru diriģenti pieteikties radošajai nometnei “Terra Mariana” var, zvanot pa tālruni 29176355 (Jānis Silakalns). 

Radošās nometnes “Terra Mariana” izveidotājs un viens no galvenajiem organizatoriem ir Igaunijas pūtēju orķestru ģildes „Livonija” menedžeris, diriģents un mūziķis Antons Kogans. Nometne notiek jau vairākus gadus – te Igaunijā, te Latvijā. Tā ir kļuvusi par tradīciju, kurā tiekas, kopīgi strādā un pieredzē dalās orķestru diriģenti, gala rezultātā izveidojot profesionālu, mākslinieciski augstvērtīgu un skanīgu orķestri, kas ar skaistu koncertu priecēs ikvienu. 

Nometnes norisi Smiltenē koordinēs un viesus uzņems Smiltenes novada Kultūras centra jauniešu orķestra “Smiltene” diriģents un mākslinieciskais vadītājs Pēteris Vilks, diriģents Jānis Silakalns un Smiltenes mūzikas skola. Tieši viņiem pieder ideja par nometnes organizēšanu Smiltenē. 

Nometnes dalībnieki - Igaunijas un Latvijas diriģenti – Smiltenē pulcēsies jau piektdienā, 20. martā. Sestdien, 21. martā notiks intensīvs darbs pie koncerta programmas sagatavošanas. Darba procesā tiks izveidots orķestris, kura kodolu veidos paši diriģenti. Nometnes noslēgumā – 22. martā pulksten 16:00, ikviens ir mīļi aicināts uz svētku koncertu Kultūras centra lielajā zālē. 

Koncerts būs muzikāli krāšņs un daudzveidīgs. Katrs no diriģentiem – un tādi jaunizveidotajam orķestrim būs vairāki! – izvēlēsies sev tīkamākās melodijas. Tādējādi klausītājiem būs iespēja ne tikai doties skanīgā ceļojumā cauri dažādu laikmetu, komponistu un žanru skaņdarbiem, bet arī nedaudz iepazīt katra diriģenta muzikālo stilu un gaumi. 

Ieeja - bez maksas.  

20200207-0850-afisa-dirigenti-mazs.jpg

Kultūra un Izklaide