Smiltenē notikušos koncertus un izrādes iespējams baudīt virtuāli

Šonedēļ Smiltenes novada Kultūras centra jaunākais kolektīvs – jauktais koris “LidoJums” – sociālajā platformā YouTube izveidoja savu kanālu, kurā publicēja koncertierakstu “Ir daudz pie debesīm zvaigžņu”. Tādējādi dodot iespēju ne tikai smilteniešiem, bet ikvienam baudīt kultūru attālināti.

Kora “LidoJums” koncerts “Ir daudz pie debesīm zvaigžņu” ar solistu Kristīnes Zadovskas, Andra Ērgļa un Zigfrīda Muktupāvela piedalīšanos ļaužu pārpildītajā Smiltenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā izskanēja 11. janvārī, tas bija veltījums Smiltenes pilsētas simtgades ieskandināšanai.

“LidoJuma” prezidents Normunds Līdaciņš laikrakstam stāsta, ka ideja par koncertu e-vidē nāca no pašvaldības. “Īsā mirklī izveidojām savu YouTube kanālu “Koris LidoJums” un ievietojām ierakstu, kas divu dienu laikā jau bija skatīts 364 reizes. Esam nolēmuši šo kanālu attīstīt un arī turpmāk tajā publicēt mūsu koncertus, iespējams, nākotnē varēs vērot tiešraides,” informē N. Līdaciņš. Viņš atklāj, ka šajā laikā visvairāk pietrūkst kopīgu mēģinājumu, atliek vien cerēt uz drīzu tikšanos.

Savukārt Smiltenes novada YouTube kanālā ir iespēja noskatīties vēl citus spilgtus vietējos kultūras notikumus. Viens no tiem – Smiltenes pūtēju orķestra lielkoncerts (2017. gads) “Pēterim Vilkam – 60”, pūtēju orķestra sniegumu papildina Ieva Kerēvica, Kaspars Šmits, Uģis Upenieks, Edgars Trapans un Jānis Pusplatais. Virtuālajā vidē ir skatāms arī 2019. gada Ziemassvētku koncerts “Buku – Buciņu Ziemassvētki”, kā arī Smiltenes Tautas teātra izrādes – traģikomēdija “Pusdūša”, kas Latvijas amatierteātru izrāžu skatē atzīta par “Gada izrādi 2013”, un komēdija “Vilki un aitas”. 

Iedzīvotāji aicināti arī kavēties atmiņās no TDA “Ieviņa” jubilejas ieskaņu koncerta 2013. gadā.

Kultūra un Izklaide