Smiltenes bibliotēka saņēmusi jaunas grāmatas

Smiltenes novada bibliotēka saņēmusi jaunākās grāmatas sava krājuma papildināšanai. Lasītājiem atliek tikai izvēlēties, ko viņi grib lasīt.

“Atgādinām, ka bibliotēkā ir iespēja pieteikties rindā populārāko grāmatu saņemšanai uz mājām. Autorizētiem bibliotēkas lietotājiem ir iespēja grāmatu rezervēt arī elektroniskajā  katalogā. Par autorizācijas datu saņemšanu jautā bibliotekāram,” informē Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre Ilona Rozīte.

Noras Ikstenas  “Ūdens mirdzēšana” ir romāns – vīzija par jauna eksistences lauka meklējumiem, kad pusmūžā viss ir šķietami jau izdzīvots. “Romāna varone Marija ir Marija, viņai nekad nav ienācis prātā, ka viņas bezjēdzīgo dzīvi izglābs vīrietis, kurš viņu mīlēs līdz nāvei. Ir tikai pašas ceļš, pašas maldi un sīkie saprāta uzplaiksnījumi. Pašas elles un pašas paradīzes, kas visas norisinās tepat uz zemes, tepat šajā dzīvē, kurā tepat vien būs jāatbild un jāsaņem par visu...” norādīts grāmatas anotācijā.

Anda Līce grāmatā “Vēl viena diena” vēro šī pārmaiņu laika notikumus no dzīves rūdīta ceļotāja skatu punkta. Tās ir 2020. gada “Covid” laika ceļojuma piezīmes domās, sajūtās, pieredzē.

Andra Zeibota  romāns “Lēngaitis” ir filozofiski risināms detektīvromāns, psiholoģisks pētījums, savā ziņā arī kara drāma, kas norisinās vēl 20 gadus pēc kara.

Baibas Zīles dokumentālo stāstu krājums “Piezīmes no Citurzemes” ir ne tikai vēstījums par autores dzīvi Vācijā un citviet Eiropā, bet arī refleksija par kultūršoku un adaptēšanos svešā vidē. Autore piedāvā paskatīties uz dzīvi ārzemēs ar humoristisku paš­analīzi, filozofiskiem jautājumiem mijoties ar sadzīviskiem vērojumiem. Vai cilvēka daba dažādās valstīs atšķiras? Vai paša vērotāja uztvere mainās, esot nemitīgā ceļojumā?

Lailas Hirvisāri romāns “Viņas augstība Katrīna II” papildina lasītāju jau iepazītajā grāmatā “Es, Katrīna” iesākto stāstu par Krievijas ķeizarieni Katrīnu II . 

“Ir vēl citas jaunas grāmatas. Laipni aicināti apmeklēt bibliotēku!” rosina Ilona Rozīte.

Kultūra un Izklaide